Policjanci W dniu 30 kwietnia 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyło się uroczyste zakończenie studiów oficerskich na kierunku Nauka o Policji.

Po zakończonym z sukcesem egzaminie dyplomowym, 74 już Absolwentów studiów I stopnia na kierunku Nauka o Policji uczestniczyło w uroczystej zbiórce na Auli im. Władysława Stasiaka Akademii Policji w Szczytnie z udziałem p. o. Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Moniki Porwisz, Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszki Choromańskiej, Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszki Sadło - Nowak oraz kadry kierowniczej i dydaktycznej Akademii Policji w Szczytnie.

Jako pierwsza głos zabrała Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszka Choromańska, która swoje przemówienie rozpoczęła od gratulacji skierowanych w stronę absolwentów, podkreślając jak wiele pracy, determinacji oraz poświęcenia musieli włożyć aby ukończyć studia. Następnie Pani Dziekan m.in. życzyła funkcjonariuszom wszelkiej pomyślności na dalszej drodze kariery zawodowej.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Panią Komendant – Rektor w towarzystwie Pani dziekan i dowódcy kompanii wszystkim Absolwentom dyplomów okolicznościowych. Dalszym punktem uroczystości było ogłoszenie przez Panią Dziekan Tytułu „Prymusa 2024 r. Nauka o Policji”, który przypadł sierż. Mateuszowi Giro. Pan sierżant w trakcie całego cyklu studiów uzyskał najwyższe noty w nauce.

Po tym wyróżnieniu  do Absolwentów zwróciła się p.o. Komendant - Rektor Akademii Policji w Szczytnie Pani, mł insp. dr Monika Porwisz, która również złożyła podziękowania oraz życzenia, życząc przede wszystkim sukcesów na nowej drodze zawodowej naszym Absolwentom.

Po przemówieniu Pani Komendant – Rektor w imieniu Absolwentów głos zabrał sierż. Damian Gładek, który kadrze kierowniczej, naukowo – dydaktycznej i dowódczej złożył serdeczne podziękowania za poświęcenie i trud włożony w przygotowanie do służby. Wyraził przy tym wdzięczność za cierpliwość, zaangażowanie i przekazaną wiedzę.

Wszystkim 74 już Absolwentom studiów I stopnia na kierunku Nauka o Policji Akademii Policji w Szczytnie gratulujemy.

tekst: WBiNP / DKS
foto: Jacek Konieczny DKS