Herb Polski

Prorektor ds. rozwoju Akademii Policji w Szczytnie
mł. insp. dr Monika Porwisz

prorektor ds. rozwoju siedząca za biurkiem

Mł. insp. dr Monika Porwisz służbę w Policji rozpoczęła w 2000 r. jako funkcjonariusz  Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.  Z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie związana jest od 2004 r. Od 1 września 2018 r. do 6 marca 2019 r. pełniła funkcję prodziekana ds. studenckich Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W latach 2019-2021 piastowała stanowisko prodziekana Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od 2021 r. pełni funkcję Prorektora ds. Rozwoju Akademii Policji w Szczytnie.

Mł. insp. dr Monika Porwisz, z wykształcenia doktor  nauk prawnych, specjalizuje się w prawie karnym procesowym, postępowaniach w sprawach nieletnich oraz taktyce działań dochodzeniowo-śledczych. Jest autorką i współautorką ponad 80 publikacji naukowych i opracowań o charakterze praktycznym z zakresu prawa karnego procesowego, taktyki działań dochodzeniowo-śledczych i uprawnień organów bezpieczeństwa wewnętrznego oraz serii artykułów w monografiach przygotowywanych w obszarze prawa wykroczeń. Swoje prace publikowała w wielu prestiżowych wydawnictwach i czasopismach.

W 2017 r. odznaczona została brązową odznaką „Zasłużony policjant”, a w 2020 r. – medalem srebrnym „Za długoletnią służbę”.

 

tel. 47 733 56 30

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.