Policjanci W okresie od 7 do 19 kwietnia 2024 r. studenci kierunku „Nauka o Policji” Akademii Policji w Szczytnie – sierż. Rafał Górny, sierż. Maja Kotłowska, st. post. Wiktor Chmieliński i st. post Wojciech Romiński odbyli praktyki w Akademii Policji im. Ianu Cuza w Bukareszcie (Rumunia) w ramach mobilności programu Erasmus+.

Studenci Akademii Policji w Szczytnie otrzymali zaproszenia do udziału w przedsięwzięciach organizowanych dla stypendystów programu Erasmus+:

1. Międzynarodowy tydzień Erasmusa w Szkole Policji Litewskiej w Kownie w dn. 5 – 9 maja 2025 r.
  2. Międzynarodowy kurs poświęcony zagadnieniom zarządzania w policji i ochrony granic, organizowany przez Akademię Policji im. Ianu Cuza w Bukareszcie w dn. 7 – 19 kwietnia 2024.

O stypendia mogą ubiegać się studenci wszystkich lat i kierunków studiów APwSz.

Warunki uczestnictwa w mobilności:

• Uzyskanie w roku akademickim poprzedzającym wyjazd średniej ocen nie niższej niż 4,0,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Kandydaci są proszeni o przekazanie formularzy zgłoszeń do 10 lutego 2024 r. do uczelnianego koordynatora programu Erasmus+ (Anna Ćwiklińska, Zespół ds. Integracji Europejskiej i Kontaktów Międzynarodowych p. 6B/327, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Dokumenty proszę dostarczać w formie papierowej lub zeskanowanej.

Formularze zgłoszeń oraz listę uczelni współpracujących mogą Państwo pobrać ze strony Szkoły (www.apol.edu.pl, zakładka „Erasmus+”). Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+ oraz wysokości ewentualnego dofinansowania znajdują się na stronie http://www.erasmusplus.org.pl/.

Przekazane na formularzach dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z zasadami zamieszczonymi na stronie https://erasmus-plus.ec.europa.eu/pl/erasmus-and-your-data.

Studenci wszystkich lat i kierunków studiów oraz nauczyciele akademiccy i pracownicy Akademii Policji w Szczytnie, zainteresowani udziałem w mobilności programu Erasmus+, mogą wnioskować o stypendia na rok akademicki 2024/2025.

W dniach od 18 do 29 września br. kom. Magda Białczak z Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie, w ramach programu Erasmus+, odbyła szkolenie w Hiszpanii w Comisria Provincial de Cadiz/ Santa María Soledad, 6 Edificio Torre Tavira II Spain.

W dniach 11-22.09.2023 r. studentka Akademii Policji w Szczytnie, sierż. Sylwia Adamczyk, uczestniczyła w praktykach zawodowych w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Studentka spędziła 2 tygodnie w Jefatura Superior de Policía de Andalucía Occidental w Sewilli. Dzieląc się doświadczeniami oraz dyskutując na temat innowacyjnych rozwiązań, studentka miała szansę pracować z funkcjonariuszami hiszpańskiej Policji.

W okresie od 11 do 29 września 2023 r. studentki kierunku „Nauka o Policji” Akademii Policji w Szczytnie sierż. Katarzyna Król i st. post. Katarzyna Michalska, w ramach mobilności programu Erasmus+, odbyły praktyki w Policji Państwowej w Bilbao (National Police in Bilbao).