Osoby pozujace do zddjecia Współpraca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Akademii Korpusu Policji w Bratysławie (Słowacja) w ramach programu Erasmus+ nieustannie się rozwija. W dn. 16 – 21 kwietnia 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Uczelni dwie lektorki języka angielskiego z Bratysławy – panie Elenę Nikolajovą Kupferschmitovą i Andreę Dobiasovą.

Stypendystki zostały powitane przez Prorektora ds. rozwoju mł. insp. dr Monikę Porwisz, dziekana WBiNP mł. insp. dr Agnieszkę Choromańską oraz Prodziekana WBiNP mł. insp. dr Agnieszkę Sadło-Nowak. Następnie obie panie prowadziły zajęcia ze studentami WSPol. Odbyły też spotkanie z kadrą Zakładu Edukacji Językowej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych. Podczas spotkania wymieniano doświadczenia i dobre praktyki z zakresu nowoczesnej dydaktyki języków obcych w środowisku policyjnej uczelni wyższej, doświadczenia i wnioski dotyczące nowoczesnej glottodydaktyki, informacje o sprawdzonych narzędziach i technikach nauczania terminologii specjalistycznej. Stypendystki zwiedziły obiekty Uczelni: zaprezentowano im symulator działań policji w sytuacjach kryzysowych, Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze oraz Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji Policji. Mobilność była więc okazją do zaprezentowania potencjału Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zaś studentom dała możliwość uzyskania informacji na temat realiów pracy policji słowackiej.

tekst: Anna Ćwiklińska Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ WSPol
foto: Jacek Konieczny DKS WSPol