Studenci wszystkich lat i kierunków studiów oraz nauczyciele akademiccy i pracownicy Akademii Policji w Szczytnie, zainteresowani udziałem w mobilności programu Erasmus+, mogą wnioskować o stypendia na rok akademicki 2024/2025.

Studenci mogą wnioskować o dofinansowanie udziału w następujących formach mobilności:

• odbycie części studiów w uczelni zagranicznej posiadającej Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego, z którą APwSz podpisała umowę o współpracy w ramach Programu;
  • odbycie praktyki w instytucji zagranicznej, znajdującej się w krajach objętych programem Erasmus+ (możliwość obejmuje także studentów ostatnich roczników studiów, którzy mogą wziąć udział w mobilności, będąc już absolwentami uczelni).

Nauczyciele akademiccy i pracownicy Akademii Policji w Szczytnie mogą ubiegać się
o stypendia programu Erasmus+ na następujące rodzaje mobilności:

• Wyjazdy w celu prowadzenia zajęć do zagranicznej uczelni posiadającej Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego, z którą APwSz podpisała umowę o współpracy w ramach Programu;
  • Wyjazdy w celu szkoleniowym do instytucji zagranicznych (w tym do uczelni
    i jednostek Policji), znajdujących się w krajach objętych programem Erasmus+.

Formularze zgłoszeń oraz listę uczelni współpracujących mogą Państwo pobrać ze strony Akademii (www.wspol.edu.pl, zakładka „Erasmus+”). Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+ oraz wysokości ewentualnego dofinansowania znajdują się na stronie http://www.erasmusplus.org.pl/.

Przekazane na formularzach dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z zasadami zamieszczonymi na stronie https://erasmus-plus.ec.europa.eu/pl/erasmus-and-your-data.

Kandydaci są proszeni o przekazanie formularzy zgłoszeń do 10 lutego 2024 r. do uczelnianego koordynatora programu Erasmus+ (Anna Ćwiklińska, Zespół ds. Integracji Europejskiej i Kontaktów Międzynarodowych p. 6B/327, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Dokumenty proszę dostarczać w formie papierowej lub zeskanowanej.