Akademia Policji w Szczytnie otrzymała zaproszenie do udziału w kolejnym Międzynarodowym Tygodniu Erasmusa. Tym razem było to szkolenie „Internacjonalizacja uczelni wyższych a wielokulturowość”, przeznaczone dla pracowników uczelni zaangażowanych w realizację projektów programu Erasmus+, organizowane przez  Université Sorbonne Paris Nord w dn. 13 – 17 maja 2024 r. W spotkaniu wzięło udział 18 przedstawicieli uczelni zagranicznych z Bułgarii, Litwy, Republiki Czeskiej, Finlandii, Niemiec, Rumunii i Hiszpanii oraz kadra kierownicza i pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej Université Sorbonne Paris Nord. Akademię Policji w Szczytnie reprezentowała Anna Ćwiklińska, uczelniany koordynator programu Erasmus+.

Celem Międzynarodowego Tygodnia było zwiększenie świadomości znaczenia wielokulturowości i umiędzynarodowienia w realizacji projektów programu Erasmus+. Uczestnicy poznali praktyki i strategie w zakresie internacjonalizacji w instytucjach szkolnictwa wyższego oraz techniki przyjaznej komunikacji w środowisku zróżnicowanym kulturowo i budowania międzynarodowego zespołu.

Przed wyjazdem, 10 maja 2024 r., odbyło się spotkanie online, podczas którego uczestnicy prezentowali swoje macierzyste uczelnie. W trakcie mobilności fizycznej, tj. od 13 do 17 maja 2024 zorganizowano warsztaty,  seminaria, interaktywne zajęcia i dyskusje grupowe na temat komunikacji międzykulturowej, różnorodności i integracji, a także dyskusje panelowe z udziałem ekspertów w dziedzinie edukacji międzynarodowej i zarządzania międzykulturowego.

Internacjonalizacja i promowanie wielokulturowości stanowią priorytety obecnej perspektywy projektów programu Erasmus+. Dlatego społeczność uczelni uczestniczących w programie musi wykazywać świadomość i zrozumienie kwestii międzykulturowych. Ważnym zadaniem instytucji szkolnictwa wyższego jest kultywowanie inkluzywnej i globalnie nastawionej kultury współpracy międzynarodowej. Dlatego udział przedstawiciela APwSz w przedsięwzięciu wpisuje się w działania na rzecz rozwoju uczelni.