Herb Polski

REGULAMIN PŁYWALNI KRYTEJ AKADEMII POLICJI W SZCZYTNIE

  1. Pływalnia kryta, zwana dalej pływalnią jest obiektem Akademii Policji w Szczytnie.
  2. Z pływalni korzystać mogą:
    1) grupy zorganizowane (szkolne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą, firmy, stowarzyszenia itp.) według ustalonego wcześniej harmonogramu rezerwacji,
    2) użytkownicy indywidualni - w terminach nie objętych rezerwacją, zgodnie z harmonogramem dostępności oraz bieżącym obłożeniem pływalni.
    3) dzieci do lat 7 wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
  3. Korzystający z pływalni zobowiązani są do zapoznania się z niniejszym Regulaminem oraz bezwzględnego przestrzegania zawartych w nim postanowień oraz stosowania się do jego zapisów.
  4. Pływalnia jest monitorowana w sposób ciągły.
  5. Korzystający z pływalni jest zobowiązany do zmiany obuwia na czyste obuwie basenowe antypoślizgowe.
  6. Każda osoba chcąca skorzystać z pływalni, zobowiązana jest uiścić w kasie opłatę za korzystanie z usługi na jaką się zdecyduje, w wyniku czego otrzymuje specjalny zegarek – transponder.
  7. Transponder, o którym mowa wyżej, umożliwia jednocześnie otwarcie szafki ubraniowej w przebieralni oznakowanej takim samym numerem, gdzie pozostawiana powinna być reszta odzieży oraz środki higieny osobistej do używania pod natryskiem.
  8. Wraz z zakupem biletu lub karnetu użytkownik akceptuje i zobowiązany jest do przestrzegania postanowień wszystkich regulaminów obowiązujących w pływalni.
  9. Zabrania się korzystania z pływalni osobom chorym na choroby zakaźne, z zewnętrznymi widocznymi schorzeniami dermatologicznymi lub z opatrunkami.
  10. Wstęp do pływalni może być dozwolony za okazaniem ważnego biletu wstępu lub karnetu, a w czasie zawodów – karty uczestnictwa w zawodach lub innego dokumentu upoważniającego do wstępu.
  11. Grupa pływająca nie może liczyć więcej niż 15 osób na jedną osobę prowadzącą.
  12. Zajęcia w pływalni w grupach oraz pływanie osób korzystających indywidualnie z pływalni mogą odbywać się tylko w obecności ratownika.
  13. W pływalni obowiązuje noszenie obcisłego stroju kąpielowego w dowolnym kolorze. Korzystanie z basenu sportowego i basenu rekreacyjnego jest dozwolone tylko w czepku pływackim.
  14. Osoby prowadzące zajęcia mogą wchodzić na teren niecki pływalni tylko w stroju sportowym i boso lub w obuwiu specjalnym (klapki).
  15. Każdą osobę korzystającą z pomieszczeń i urządzeń pływalni bezwzględnie obowiązuje przed wejściem do wody umycie się pod natryskiem z dodatkiem środka myjącego.
  16. Na teren pływalni wszyscy uczestnicy grupy zorganizowanej wchodzą równocześnie. Prowadzący zajęcia ma obowiązek sprawdzić stan liczbowy ćwiczących przed i po zajęciach.
  17. Prowadzący zajęcia zobowiązany jest przybyć na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć i wejść razem z grupą. Grupa bez prowadzącego zajęcia nie będzie wpuszczana na teren pływalni.
  18. W pływalni obowiązuje zachowanie porządku, czystości, spokoju i ciszy oraz bezwzględne podporządkowanie się poleceniom prowadzącego zajęcia i ratownika.
  19. Przed wejściem do wody należy zdjąć biżuterię. Noszenie okularów i szkieł kontaktowych odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W przypadku przebywania na terenie obiektu w okularach korekcyjnych, okulary te muszą być umocowane w sposób uniemożliwiający ich spadnięcie.
  20. Na terenie pływalni zabrania się:
    1) biegania,
    2) skakania do wody – z obrzeża basenów, poza miejscami do tego wyznaczonymi i specjalnie oznakowanymi,
    3) wpychania i wrzucania do wody innych korzystających, a także wszelkich innych zachowań zagrażających bezpieczeństwu,
    4) zatykania ciałem oraz manipulowania przy kratkach urządzeń pobierających wodę,
    5) pozostawiania sprzętu pływackiego oraz akcesoriów zabawkowych przy wejściu do niecek basenowych, na kratkach przelewowych oraz plaży basenowej (ciąg komunikacyjny),
    6) przebywania osób, których stan wskazuje na spożycie alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
    7) wnoszenia oraz spożywania własnych pokarmów, w tym napojów (wyjątek stanowią sportowcy w czasie treningów pływackich oraz osoby korzystające z saun, z zastrzeżeniem, że napoje muszą być w plastikowych, zamkniętych opakowaniach),
    8) sprzedaży, podawania, wnoszenia oraz spożywania napojów alkoholowych, środków odurzających substancji psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
    9) wszczynania fałszywych alarmów,
    10) wchodzenia na balustrady, ławki, stanowiska ratowników oraz inne urządzenia nie udostępnione przez ratowników lub pracowników pływalni,
    11) używanie sprzętu ratowniczego do innych celów niż jest przeznaczony,
    12) wrzucania do wody jakichkolwiek przedmiotów nie służących zwyczajowo do używania w wodzie lub jej zanieczyszczenia w jakikolwiek sposób,
    13) wnoszenia do wody i korzystania w niej ze sprzętu elektronicznego, w szczególności telefonów komórkowych,
    14) używania zabawek dmuchanych na basenie sportowym i rekreacyjnym, z wyłączeniem używania rękawków oraz kółek posiadających znak zgodności CE z normą EN 13138- 1:2008, pod warunkiem jednoczesnej stałej asekuracji dorosłego opiekuna,
    15) zaśmiecania terenu pływalni,
    16) załatwiania potrzeb fizjologicznych w wodzie,
    17) niszczenia wyposażenia i urządzeń pływalni,
    18) używania mydła i innych środków chemicznych w basenie, brodziku, saunach i jacuzzi,
    19) wchodzenia do wody podczas nieobecności ratownika,
    20) siadania na linach torowych i wychodzenia po nich z basenu,
    21) pozostawiania klapek basenowych w strefach komunikacji i przelewów basenowych.
  1. W czasie zawodów sportowych organizator zobowiązany jest przestrzegać przepisów regulaminu oraz odpowiada za zapewnienie porządku i bezpieczeństwa wszystkich uczestników.
  2. Za grupy użytkujące pływalnię pełną odpowiedzialność ponoszą ich opiekunowie (trenerzy, instruktorzy, prowadzący zajęcia, nauczyciele), zarówno w zakresie wyrządzonych szkód materialnych jak i wszelkich nieszczęśliwych wypadków i innych szkód osobowych.
  3. Ratownik odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo wszystkich użytkowników pływalni.
  4. Na sygnał oznaczający koniec zajęć ćwiczący powinni opuścić nieckę pływalni.
  5. Członkowie grupy lub osoby mające uprawnienia do korzystania z pływalni nie mogą odstępować swoich uprawnień innym osobom.
  6. Osoby korzystające z szatni mają obowiązek zmiany odzieży/przebrania się z wykorzystaniem wydzielonych boksów.
  7. Po przebraniu się w strój kąpielowy i zamknięciu szafki, transponder, o którym mowa powyżej, należy założyć na rękę i zabezpieczyć go przed zgubieniem poprzez zapięcie paska.
    Administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności z tytułu kradzieży rzeczy pozostawionych w przebieralni, w tym zwłaszcza w przypadku nie zamknięcia szafki ubraniowej albo w przypadku pozostawienia transpondera w miejscu dostępnym dla innych korzystających z pływalni.
  8. Kierownictwo pływalni może kontrolować wszystkie zajęcia i w razie stwierdzenia uchybień – zakazać dalszego korzystania z pływalni.
  9. Grupy korzystające z pływalni powinny po zajęciach złożyć w wyznaczonych miejscach sprzęt pływacki i ratowniczy (bramki, deski, koła ratunkowe itp.).
  10. Za przedmioty wartościowe pozostawione w szatni administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności.
  11. Za zagubienie lub zniszczenie transpondera korzystający wnoszą opłatę w wysokości określonej w załączniku nr 4 do zarządzenia w sprawie zasad i trybu udostępniania terenów i obiektów Akademii Policji w Szczytnie (100 zł) .
  12. Po zakończeniu korzystania z pływalni i po przebraniu się, transponder należy zwrócić w recepcji, regulując ewentualną dopłatę za przekroczenie czasu korzystania z wykupionej usługi.
  13. Korzystającym z pływalni i oczekującym w kolejce na rozliczenie, przysługuje skorzystanie z przycisku „Czas STOP”, który zatrzymuje naliczanie czasu korzystania z usługi.
  14. Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy niniejszego regulaminu będą usuwane z terenu pływalni, niezależnie od ewentualnego skierowania sprawy na drogę postępowania w sprawach o wykroczenia.
  15. Osoby niszczące sprzęt lub urządzenia pływalni ponoszą odpowiedzialność materialną za wyrządzone szkody zgodnie z przepisami wewnętrznymi Uczelni dotyczącymi postępowania w przypadku szkód wyrządzonych w mieniu.
  16. Ratownicy pełniący dyżur w pływalni sprawują nadzór nad przestrzeganiem niniejszego Regulaminu. Wszystkie osoby na terenie pływalni zobowiązane są podporządkować się ich nakazom.

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KOMPLEKSU SAUN PŁYWALNI KRYTEJ AKADEMII POLICJI W SZCZYTNIE

Postanowienie ogólne.

  1. Kompleks saun jest integralnym obiektem pływalni krytej Akademii Policji w Szczytnie, zwanej dalej pływalnią, w skład którego wchodzi sauna fińska oraz sauna (łaźnia) parowa.
  2. Korzystanie z kompleksu saun dozwolone jest wyłącznie po uprzedniej konsultacji z lekarzem i braku przeciwskazań. Z kompleksu saun mogą korzystać wszyscy chętni po uprzednim wykupieniu biletu i zapoznaniu się z regulaminem korzystania z sauny.

Obowiązki użytkowników kompleksu saun.

  1. Bezwzględnie z sauny nie mogą korzystać osoby: chore na serce, nadciśnienie, po udarach z chorobami naczyń krwionośnych, ze stanami zapalnymi narządów wewnętrznych, z gorączką, chore na tarczycę, w ciąży, chore na padaczkę (epilepsję), małe dzieci z powodu braku wykształcenia w organizmie ośrodka termoregulacji, osoby po spożyciu alkoholu lub innego środka odurzającego.
  2. Przed przystąpieniem do kąpieli w saunach należy umyć całe ciało pod prysznicem, a następnie wytrzeć je do sucha.
  3. Saunę należy użytkować zgodnie z jej przeznaczeniem.
  4. Korzystający z sauny zobowiązani są do przestrzegania dyscypliny i zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w saunie.
  5. W pomieszczeniu sauny należy zachować się kulturalnie i dyskretnie.
  6. Przy siadaniu na ławce, ręcznik ma obowiązkowo służyć jako podkładka higieniczna.
  7. Przed wejściem do sauny należy zdjąć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się przyczyną poparzeń ciała.
  8. W pomieszczeniu sauny fińskiej jednorazowo mogą przebywać minimum 2 osoby, a maksymalnie 18 osób.
  9. W pomieszczeniu sauny parowej mogą przebywać minimum 2 osoby, a maksymalnie 12 osób.
  10. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny tylko i wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna.
  11. Czas zabiegu w saunie powinien trwać od 8 do 15 minut (w zależności od wysokości temperatury i samopoczucia).
  12. W razie złego samopoczucia w saunie należy bezzwłocznie opuścić kabinę i poinformować o tym ratownika w celu udzielenia pomocy.
  13. Po pobycie w saunie kategorycznie nie można korzystać z wanny jacuzzi oraz nie zaleca się wysiłku fizycznego.
  14. Zabrania się korzystania z niecek basenowych po wyjściu z sauny bez uprzedniego dokładnego umycia całego ciała.
  15. KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ polewania kamieni leżących na grzałkach, istnieje niebezpieczeństwo pęknięcia kamieni i wystąpienia odprysków mogących spowodować uszkodzenie ciała oraz samej grzałki.
  16. Na chwilę przed opuszczeniem sauny należy przyjąć postawę stojącą w celu przystosowania krążenia krwi do obiegu w postawie pionowej oraz przyzwyczaić układ oddechowy do zimnego powietrza o większej zawartości tlenu.
  17. Kolejna faza zabiegu to chłodzenie ciała poprzez zimny natrysk. Cały zabieg powoduje maksymalne rozszerzenie naczyń krwionośnych przez przegrzanie, a dalej podczas zimnego natrysku zwężenie tych naczyń i zaraz potem ponowne ich rozkurczenie. Ochładzanie organizmu pod prysznicem polega na polewaniu zimną wodą całego ciała od stóp w kierunku serca, a następnie ochładzaniu karku oraz głowy.
  18. Następną czynnością jest krótki relaksowy odpoczynek na leżaku (owijając się ręcznikiem).
  19. Jeśli nasze samopoczucie jest dobre, zabieg korzystania z sauny fińskiej możemy ponowić siadając np. na wyższej ławce. Po zakończeniu ostatniego zabiegu należy się umyć bez stosowania mydła.
  20. Osoby nieprzestrzegające powyższego regulaminu nie będą wpuszczane do sauny.

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z JACUZZI

  1. Wanna jacuzzi jest integralną częścią pływalni krytej APwSz, zwanej dalej pływalnią i obowiązują w niej przepisy regulaminu pływalni oraz niniejszy regulamin.
  2. Przed wejściem do wanny jacuzzi należy zapoznać się z regulaminem.
  3. Przed przystąpieniem do kąpieli w wannie jacuzzi należy umyć całe ciało pod prysznicem mydłem i ciepłą wodą.
  4. Przed wejściem do wanny jacuzzi należy bezwzględnie zdjąć obuwie basenowe (klapki).
  5. Z wanny jacuzzi mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwskazań do korzystania z zabiegów.
  6. Osoby z dysfunkcjami układu krążenia, układu oddechowego, neurologicznymi i gastrycznymi oraz kobiety w ciąży powinny korzystać z wanny jacuzzi ze szczególną ostrożnością i po konsultacji lekarskiej.
  7. Zabrania się korzystania z wanny jacuzzi osobom chorym na choroby zakaźne, z zewnętrznymi widocznymi schorzeniami dermatologicznymi lub z opatrunkami.
  8. Za skutki zdrowotne przebywania w wannie jacuzzi administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności, korzystanie z kąpieli w jacuzzi odbywa się na własne ryzyko użytkownika.
  9. Dzieci do lat 16 mogą przebywać w wannie jacuzzi wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
  10. Nie wolno korzystać z wanny jacuzzi będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
  11. Nadzór nad przestrzeganiem niniejszego regulaminu pełnią ratownicy i obsługa pływalni krytej.
  12. Wszystkie osoby korzystające z wanny jacuzzi są zobowiązane bezwzględnie stosować się do ich poleceń. Wszystkie osoby naruszające porządek lub przepisy niniejszego regulaminu będą usuwane z pomieszczenia i wanny jacuzzi, a także z terenu obiektu.
  13. W razie wypadku spowodowanego nie przestrzeganiem regulaminu oraz instrukcji korzystania z wanny jacuzzi, wszelką odpowiedzialność ponosi użytkownik.
  14. Wejście do wanny jacuzzi może odbywać się wyłącznie poprzez dołączone do niej schody.
  15. Podczas wychodzenia czy też wchodzenia do wanny jacuzzi należy zachować szczególną ostrożność.
  16. Korzystanie z wanny jacuzzi dozwolone jest tylko przy załączonym masażu wodnym i powietrznym.
  17. W wannie jacuzzi mogą przebywać jednocześnie nie więcej niż 4 osoby.
  18. Kąpiel w wannie odbywa się jedynie w pozycji siedzącej.
  19. Wszelkie nieprawidłowości należy bezzwłocznie zgłosić dyżurującemu ratownikowi lub obsłudze pływalni.
  20. Osobom przebywającym w jacuzzi zabrania się:
    1) powodowania sytuacji zagrażającej własnemu bezpieczeństwu i bezpieczeństwu osób korzystających z wanny jacuzzi lub mogących spowodować nieszczęśliwy wypadek,
    2) wchodzenia i wychodzenia z wanny jacuzzi w inny sposób niż poprzez schodki,
    3) użytkowania wanny jacuzzi, gdy wyłączona jest instalacja napowietrzająca,
    4) użytkowania wanny jacuzzi, gdy dostęp do wanny jest zakazany,
    5) wpychania osób do wanny jacuzzi,
    6) wnoszenia i wlewania do wanny jacuzzi jakichkolwiek przedmiotów i substancji chemicznych np. szamponów, olejków, soli kąpielowych itp.,
    7) przebywania w wannie jacuzzi w pozycji stojącej,
    8) zanurzania głowy,
    9) nieobyczajnego zachowania, bądź zachowania uznanego społecznie za nieprzyzwoite lub obraźliwe,
    10) manipulowania przy dyszach i pokrętłach,
    11) wylewania wody z wanny jacuzzi.

  

ZASADY PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH, W ZWIĄZKU Z UDOSTĘPNIENIEM TERENÓW LUB OBIEKTÓW AKADEMII POLICJI W SZCZYTNIE

Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r Dz. Urz. UE L Nr 119, str. 1; (dalej: RODO) informujemy, że:

1) administratorem danych osobowych jest Akademia Policji w Szczytnie z siedzibą przy 
ul. Marszałka  Józefa Piłsudskiego 111, 12-100 Szczytno;

  • Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych APwSz jest możliwy przy użyciu poczty elektronicznej – adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie - adres korespondencyjny ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 111, 12-100 Szczytno;     
  • do IOD w APwSz należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez APwSz.

3) dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy lub do podjęcia działań przed jej zawarciem na udostępnienie terenów lub obiektów Akademii Policji w Szczytnie, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b  RODO. Państwa dane osobowe mogą być również przetwarzane w celu dochodzenia ewentualnych roszczeń na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f  RODO;

4) dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom w szczególności: firmom wspierającym APwSz w obsłudze systemów teleinformatycznych, firmom kurierskim i operatorom pocztowym, na podstawie zawartych umów oraz podmiotom upoważnionych do otrzymywania danych osobowych na podstawie przepisów prawa;

5) dane osobowe przetwarzane będą przez okres trwania niniejszej umowy a po jej wygaśnięciu przez okres wskazany w przepisach prawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, Jednolitym rzeczowym wykazie akt Policji, art. 74 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości. Dane osobowe przetwarzane w celu dochodzenia ewentualnych roszczeń przetwarzane będą do czasu wygaśnięcia roszczeń określonych w przepisach prawa;

6) osoba, do której dane należą posiada prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania;

7) w zakresie jakim przesłanką przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO, dodatkowo przysługuje Państwu prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych;

8) biorąc pod uwagę obowiązki prawne wynikające z przepisów prawa skarbowego, podatkowego oraz dotyczących zasobów archiwalnych i archiwów, nałożonych na APwSz, powodujących konieczność przetwarzania Państwa danych osobowych przez APwSz, możliwość usunięcia Państwa danych osobowych przez administratora jest ograniczona. Zasady żądania usunięcia danych osobowych określono w art 17 RODO;

9) Każda osoba, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy RODO ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa);

10) Państwa dane osobowe nie są poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (tj. bez ingerencji człowieka), w tym profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO;

11) podanie danych osobowych jest dobrowolne i nie wynika z przepisów prawa lecz jest niezbędne do wykonania umowy lub do podjęcia działań przed jej zawarciem.