Bezpieczeństwo wewnętrzne
studia cywilne I stopnia
INFORMACJA NA TEMAT KIERUNKU STUDIÓW, SYLWETKA ABSOLWENTA
Celem kształcenia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” jest przygotowanie wysoko kwalifikowanych specjalistów do pracy w służbach rządowych oraz samorządowych na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołami ludzkimi w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i zagrożenia państwa, a także wspomożenie służb państwowych w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych ich funkcjonariuszy w warunkach postępujących zmian prawnych i konieczności dogłębnej analizy pojawiających się zagrożeń nowego typu.
Absolwent kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” będzie posiadał podstawową wiedzę z zakresu nauk społecznych, praw człowieka i zasad funkcjonowania państwa. Pozna podstawy rozległej wiedzy prawnej regulującej obszary związane z bezpieczeństwem wewnętrznym, a także nabędzie wiedzę w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego związaną z systemem bezpieczeństwa państwa, systemem zarządzania kryzysowego oraz problematyką różnych rodzajów przestępczości. Absolwent studiów będzie umiał również rozwiązywać proste problemy zawodowe, uczestniczyć w pracy zespołowej, kierować małymi zespołami ludzkimi wykonującymi zadania zlecone. Istotnym aspektem studiowania jest kształcenie prospołecznej postawy przejawiającej się w rozumieniu indywidualnych i grupowych oczekiwań w zakresie gwarancji bezpieczeństwa, a także podejmowania trafnych działań mających ja osiągać.
TYP KANDYDATA, KTÓRY MOŻE SIĘ UBIEGAĆ O PRZYJĘCIE NA STUDIA
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia na kierunek „Bezpieczeństwo wewnętrzne” może się ubiegać osoba cywilna posiadająca świadectwo dojrzałości.
FORMA PROWADZENIA STUDIÓW
Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata.
Studia prowadzone są w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.
Studia niestacjonarne są realizowane w formie zjazdów weekendowych (sobota-niedziela).
PROCES REKRUTACJI NA STUDIA
Kandydat jest zobowiązany do przystąpienia do etapu rekrutacji, który polega na założeniu konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata na stronie internetowej Uczelni: https://irk.wspol.edu.pl. Po prawidłowym przeprowadzeniu rejestracji, należy:
- dokonać wyboru odpowiedniego kierunku i formy studiów;
- dokonać wyboru przedmiotów maturalnych i wprowadzić wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości, na podstawie których zostaną przeliczone punkty rankingowe;
- wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 złotych.
Osoba, która otrzyma komunikat dotyczący zakwalifikowania na studia na swoje indywidualne konto założone w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata, jest zobowiązana do dostarczenia osobistego lub przez osobę upoważnioną (nie należy wysyłać pocztą/kurier)osobistego lub przez osobę upoważnioną (nie należy wysyłać pocztą/kurier) kompletu wymaganych dokumentów do Komisji Rekrutacyjnej.
WYKAZ NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW
- wypełniona ankieta osobowa (wzór stanowi załącznik do uchwały) wraz ze zdjęciem;
- oryginał, odpis albo uwierzytelniona kopia świadectwa maturalnego wydanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz oryginał albo odpis świadectwa ukończenia szkoły średniej wydanego przez szkołę;
- oryginał, odpis albo uwierzytelniona kopia świadectwa dojrzałości wydanego przez szkołę średnią (w przypadku „starej matury”).
Zasady rekrutacji w roku akademickim 2025/2026
Przedmioty uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym wraz z przelicznikiem punktowym
Harmonogram rekrutacji w roku akademickim 2025/2026
Oświadczenie przedstawiciela ustawowego
Internetowa Rekrutacja Kandydatów
DANE KONTAKTOWE
Olga Banat tel. 47 733 51 14, Anna Bielińska tel. 47 733 57 64
Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych
Akademii Policji w Szczytnie
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 111
12-100 Szczytno
https://wbinp.akademiapolicji.edu.pl/
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.