Administracja o specjalności administracja w bezpieczeństwie
studia I stopnia

INFORMACJA NA TEMAT KIERUNKU STUDIÓW, SYLWETKA ABSOLWENTA

Celem kształceniu na kierunku studiów „Administracja o specjalności administracja w bezpieczeństwie” jest posiadanie przez absolwenta umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu nauk społecznych, zwłaszcza nauk prawnych i nauk  o bezpieczeństwie.

Absolwent kierunku „Administracja o specjalności administracja w bezpieczeństwie” posiada wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne pozwalające na zajmowanie stanowisk w administracji samorządowej, administracji organów wymiaru sprawiedliwości i ochrony prawnej, kierowanie większymi grupami pracowników, podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w dziedzinie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Absolwent wyposażony zostaje w rozszerzoną wiedzę o charakterze nauk prawnych i nauk o bezpieczeństwie jako wiodących dyscyplin naukowych.

Zna w pełni terminologię używaną w obrębie administracji (w tym kategorie prawne), rozumie jej źródła oraz zastosowania w obrębie pokrewnych dyscyplin naukowych. Potrafi wskazać specyfikę form organizacyjnoprawnych podmiotów administracji działających w sferze publicznej, rozróżnia ich rolę i zadania, oraz znaczenie w funkcjonowaniu procesów społecznych, ekonomicznych i politycznych.

TYP KANDYDATA, KTÓRY MOŻE SIĘ UBIEGAĆ O PRZYJĘCIE NA STUDIA

O przyjęcie na studia pierwszego stopnia na kierunek „Administracja o specjalności administracja w bezpieczeństwie” może się ubiegać funkcjonariusz i pracownik Policji, który uzyskał skierowanie na podjęcie studiów w APwSz, posiadający świadectwo dojrzałości.

FORMA PROWADZENIA STUDIÓW

Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata.

Studia prowadzone są w formie stacjonarnej.

Studia stacjonarne odbywają się w formie zjazdów tygodniowych.

PROCES REKRUTACJI NA STUDIA

Kandydat jest zobowiązany do przystąpienia do etapu rekrutacji, który polega na założeniu konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata na stronie internetowej Uczelni: https://irk.wspol.edu.pl. Po prawidłowym przeprowadzeniu rejestracji, należy:

• dokonać wyboru odpowiedniego kierunku i formy studiów;
  • dokonać wyboru przedmiotów maturalnych i wprowadzić wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości, na podstawie których zostaną przeliczone punkty rankingowe;
  • wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 złotych.

Osoba, która otrzyma komunikat dotyczący zakwalifikowania na studia na swoje indywidualne konto założone w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata, jest zobowiązana do dostarczenia kompletu wymaganych dokumentów do Komisji Rekrutacyjnej.

WYKAZ NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW

• wypełniona ankieta osobowa (wzór stanowi załącznik do uchwały) wraz ze zdjęciem;
  • kopia dokumentu potwierdzającego uzyskanie skierowania na podjęcie studiów, uwierzytelnionej przez komórkę właściwą do spraw osobowych skierowanego (wzór stanowi załącznik do uchwały);
  • oryginał, odpis (do wglądu) świadectwa dojrzałości wydanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną wraz z jego kserokopią (tzw. nowa matura);
  • oryginał, odpisu (do wglądu) świadectwa dojrzałości wydanego przez szkołę średnią wraz z jego kserokopią (tzw. stara matura).

ikona Zasady rekrutacji w roku akademickim 2024/2025

ikona Przedmioty uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym wraz z przelicznikiem punktowym

ikona pdf Harmonogram rekrutacji w roku akademickim 2024/2025

ikona pdf Podanie o skierowanie pracownika Policji/innych formacji/innych jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych na podjęcie studiów