Herb Polski

Kierownik
Agnieszka Długołęcka

 call  tel. 47 733 51 73

ikona fax fax: 47 733 57 88

 e-mail  e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Nadrzędnym celem działalności Sekcji Żywnościowej Akademii Policji w Szczytnie jest zaspokajanie potrzeb, wymagań i oczekiwań konsumentów w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego oferowanych potraw.

 Budynek stołówki

 

 

Skutecznym narzędziem wspomagającym realizację tego celu jest wdrożony i ciągle aktualizowany system zarządzania bezpieczeństwem żywności, który swym zakresem obejmuje wszystkie produkowane potrawy, począwszy od przyjęcia surowców poprzez realizowane etapy procesu produkcji i skończywszy na serwowaniu wyrobów gotowych. 

Dokumentacja systemowa wielokrotnie poddawana była ocenie przez niezależną jednostkę certyfikacyjną. W chwili obecnej, dostosowano ją najnowszego standardu ISO 22 000:2018.

Analiza preferencji i satysfakcji pozwala przewidywać i wyprzedzać oczekiwania konsumentów. Opracowana i zatwierdzona przez Najwyższe Kierownictwo Polityka Bezpieczeństwa Żywności stanowi podwaliny całego systemu zarządzania gdyż zawiera najważniejsze zobowiązania odnośnie obszaru związanego z bezpieczeństwem zdrowotnym żywności.

Aby powierzone zadania mogły być zrealizowane bezproblemowo Kierownik Sekcji Żywnościowej - Agnieszka Długołęcka ma do pomocy zespół osób składający się ze specjalistów oraz referentów. Jednak bez przychylności Najwyższego Kierownictwa polegającego na zapewnieniu niezbędnych zasobów i środków utrzymanie zgodności oraz ciągły rozwój wdrożonego Systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności byłby niemożliwy.

 

Do zadań Sekcji Żywnościowej należy w szczególności:

1) ustalanie potrzeb w zakresie żywienia;

2) przygotowywanie posiłków zgodnie z normami i wydawanie ich w określonych godzinach uprawnionym osobom;

3) współdziałanie z jednostkami organizacyjnymi i komórkami administracji Uczelni w zakresie organizacji konferencji, seminariów, szkoleń, doskonaleń zawodowych, kursów lub innych przedsięwzięć;

4) planowanie i prowadzenie prawidłowej gospodarki zaopatrzeniowej na rzecz jednostek organizacyjnych i komórek administracji Uczelni z zakresu artykułów żywnościowych oraz sprzętu stołowo-kuchennego;

5) prowadzenie ewidencji ilościowo-wartościowej w gospodarce materiałowej oraz gospodarki magazynowej Sekcji;

6) przestrzeganie Zasad Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP) i Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP);

7) przestrzeganie zasad Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności;

8) wystawianie faktur VAT za sprzedane towary, materiały i usługi;

9) ewidencjonowanie sprzedaży na rzecz osób fizycznych za pomocą kas fiskalnych i terminowe rozliczanie się z wpłat z komórką administracji właściwą do spraw księgowości;

10) opracowywanie aktów prawnych komendanta-rektora oraz uchwał Senatu i Kolegium Uczelni z zakresu zadań Sekcji Żywnościowej.