Herb Polski

W dniach 14-25 lipca 2025 r. czterech studentów Akademii Policji w Szczytnie odbyło zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus+ organizowane przez Akademię Policji w Zagrzebiu. Gospodarzem praktyk była Komenda Policji Żupanii Primorsko-Gorskiej w Chorwacji z siedzibą w Rijece.

W ramach wyjazdu na praktykę programu Erasmus+ studentki Akademii Policji w Szczytnie odwiedziły Kriminalpolizeiinspektion w Bambergu (Niemcy), gdzie miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem bawarskiej Policji krajowej oraz niemieckiej Policji Federalnej.

Dzięki pomocy oficerów łącznikowych polskiej Policji, studencka mobilność programu Erasmus+ pozwala stypendystom poznawać realia służby w terenowych jednostkach policji zagranicznych. W tym roku młodzież odwiedza Bawarię.

W dniach 7-18 lipca 2025 roku jeden ze studentów Akademii Policji w Szczytnie, studiujący na kierunku Nauka o Policji, uczestniczył w zagranicznej mobilności realizowanej w ramach programu Erasmus+ w Budapeszcie na Węgrzech. Stypendysta uczestniczył tegorocznej edycji „Ordered Liberty School” organizowanej przez Ludovika University of Public Service oraz amerykański University of Louisville.

Praktyka zagraniczna w Budapeszcie udowodniła, że nauka, rozwój i przygoda mogą iść w parze – zwłaszcza gdy tłem są wykłady, służby policyjne i urokliwe zakątki stolicy Węgier.

Wymiana stypendystów programu Erasmus+ pomiędzy Akademią Policji w Szczytnie a europejskimi uczelniami o podobnym profilu kształcenia nie traci intensywności. W dniach od 30 czerwca do 4 lipca 2025 r. w naszej uczelni gościł nauczyciel z Akademii Policji im. Ioan Cuza w Bukareszcie, dr Emil Răzvan Gâtej, specjalizujący się w psychologii i komunikacji społecznej.