W dniach 26-30 listopada 2018 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, w ramach międzynarodowego programu Erasmus+ odwiedzili przedstawiciele Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy: Pan insp. Andris Āboliņš  – Zastępca Dyrektora oraz Pani insp. Daiga Kupcāne – Koordynator Erasmus+.

Wizyta rozpoczęła się od oficjalnego przywitania gości z Łotwy. W imieniu insp. dra Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w spotkaniu otwierającym wizytę wzięli udział mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich oraz podinsp. Anna Ćwiklińska – Koordynator Programu Erasmus+. W trakcie 5-cio dniowego pobytu przedstawiciele Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy mieli możliwość m.in. zapoznania się z bazą dydaktyczno-naukową WSPol oraz uczestniczenia w zajęciach.

W najbliższym czasie planowana jest kolejna wizyta przedstawicieli Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy, również w ramach programu Erasmus+.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Nowak