Herb Polski

W dniach od 15 do 17 stycznia 2025 roku w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się coroczna zaplanowana narada służbowa kadry kierowniczej Policji na czele z nadinsp. Markiem Boroniem – Komendantem Głównym Policji. Była ona okazją do podsumowania najważniejszych obszarów funkcjonowania polskiej Policji oraz wskazania strategicznych kierunków dalszej działalności.

Jak skutecznie przeciwdziałać przestępstwom oszustw finansowych? Na to pytanie odpowiadali eksperci z Departamentu Bezpieczeństwa – Polskiego Standardu Płatności BLIK, Działu Bezpieczeństwa OLX sp. z o.o., Instytutu Nauk Społecznych Akademii Policji w Szczytnie oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie.

Konferencja naukowa Szkoła logistyki 2025 odbyła się w dniach 14-16 stycznia 2025 r. w Zamościu. Jej celem była wymiana doświadczeń i wyników bieżących badań pomiędzy naukowcami i specjalistami z zakresu logistyki m.in. w transporcie i służbie zdrowia. W wydarzeniu wziął udział nadkom. dr Adam Płaczek – Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie.

Michał Bukowski

Z przyjemnością informujemy, że insp. dr inż. Michał Bukowski – Dyrektor Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie został laureatem wojewódzkiego Plebiscytu Edukacyjnego 2024 organizowanego przez Polskę Press sp. z o.o., tym samym kwalifikując się do ogólnopolskiej rywalizacji w kategorii „Nauczyciela Akademickiego Roku Polski 2024”. Na uwagę zasługuje fakt, iż insp. dr Michał Bukowski zdobył 453 głosy, wyprzedzając drugą osobę na podium o blisko 180 punktów.

Osoby

Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w grudniu 2024 roku - GRUDZIEŃ W OBIEKTYWIE.

logotyp 1 stycznia 2025 roku Polska po raz drugi obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Ze względu na liczne poważne wyzwania, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska, fundamentem działań polskiej prezydencji w 2025 roku będzie bezpieczeństwo w wielu wymiarach, co bez wątpienia umiejscawia polską Policję w kluczowej roli w osiągnięciu wyznaczonych priorytetów.

kartka z długopisem Akademia Policji w Szczytnie odnowiła warunki współpracy ze stowarzyszeniem „Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie", odnawiając porozumienie zawarte w 2013 roku.

Teczka Akademia Policji w Szczytnie podpisała porozumienie o współpracy z Akademią Policji Republiki Czeskiej w Pradze. Umowa ta stanowi ważny krok w kierunku wzmacniania relacji akademickich i rozwijania wspólnych inicjatyw edukacyjnych oraz badawczych w dziedzinie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

policjanci obok stawu

St. post. Izabella Borgieł – jednocześnie policjantka brzeskiej komendy i studentka 3. roku studiów I stopnia na kierunku „Nauka o Policji” w Akademii Policji w Szczytnie, wraz z st. post. Karolem Łodzińskim, uratowali życie 21-latka. Mężczyzna ześlizgnął się z oblodzonego pomostu i wpadł do stawu. Policjanci utworzyli łańcuch życia, dzięki któremu wyziębionego mężczyznę wyciągnęli na brzeg. Poszkodowany trafił pod opiekę lekarzy.

Minister

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

Komendant Główny Policji

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom Policji, emerytom i rencistom policyjnym, przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.

Akademia Policji w Szczytnie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie 20 grudnia 2024 r. przeprowadziły debatę społeczną na temat „Bądź bezpieczny w Internecie – nie daj się oszukać!”, która była skierowana do uczniów szczycieńskich szkół ponadpodstawowych. To drugie takie wydarzenie w tym roku po debacie, która odbyła się w styczniu.

Studenci, słuchacze i kadra Akademii Policji w Szczytnie wspólnie ze Świętym Mikołajem dotarli 19 grudnia 2024 r. do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szczytnie i Świetlicy Środowiskowej w Szczytnie, obdarowując ich podopiecznych oraz rodziny zmarłych policjantów licznymi prezentami. To już tradycja, która z każdym rokiem zyskuje na sile, przyciągając coraz większe rzesze ludzi wielkich serc. Na czele naszych świątecznych bohaterów stanęła insp. dr Monika Porwisz – Zastępca Komendanta-Prorektor APwSz.

Sala wykłądowa w trakcioe zajęć Z inicjatywy Instytutu Nauk Społecznych oraz Sekcji Komunikacji Społecznej w dniach 18-19 grudnia 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyły się próbne (przedwdrożeniowe) warsztaty etycznopsychologiczne adresowane do studentów kierunku Nauka o Policji.

W dniach od 17 do 18 grudnia 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyło się szkolenie dla koordynatorów kadry kierowniczej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie pt. „Proaktywny lider – droga do efektywnego zarządzania zespołem”. Zostało ono przeprowadzone przez nauczycieli Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie. Współorganizatorem wydarzenia był Dział Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego APwSz.

17 grudnia 2024 r. o godzinie 14:00 w centrum konferencyjnym odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne społeczności Akademii Policji w Szczytnie. Święta to wyjątkowy czas, w którym mamy możliwość zatrzymania się w swoich obowiązkach w celu refleksji nad codziennością i wewnętrznego wyciszenia. To przede wszystkim okazja do spotkania się, symbolicznego podzielenia się opłatkiem i życzenia sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze na nadchodzący 2025 rok.

W dniach 10-11 grudnia 2024 roku w Wyższej Szkole Nauk o Policji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISCPSI) w Lizbonie insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie reprezentowała naszą Uczelnię na spotkaniu Szefów Szkół Policji i przedstawicieli Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Europejskich Szkół Policyjnych – AEPC.

14 grudnia 2024 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie odbyły się I Akademickie Zimowe Mistrzostwa Polski BJJ GI i NO GI organizowane przez Szczycieńskie Stowarzyszenie Sportów Walki i Rekreacji KATANA przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Szczytnie. Pięć medali trafiło na konto funkcjonariusza Akademii Policji w Szczytnie.

W okresie od 11 do 13 grudnia 2024 r. słuchacze szkolenia zawodowego oficerskiego uczestniczyli w ramach zajęć programowych w symulacji narady nt. dostosowania komisariatu Policji dla osób z niepełnosprawnościami. Zajęciom przewodziła Anna Dąbrowska – ekspert z Gabinetu Komendanta Głównego Policji oraz nauczyciel stowarzyszony w Instytucie Nauk Społecznych WBiNP Akademii Policji w Szczytnie.

Za nami kolejna zbiórka krwi na terenie Akademii Policji w Szczytnie organizowana w ramach 13. edycji ogólnopolskiej akcji pn. „Nasza krew – nasza Ojczyzna”, która potrwa do 20 grudnia 2024 r. Przedstawiciele służb i formacji mundurowych z całej Polski jednoczą się w celu uczczenia Narodowego Święta Niepodległości i zasilenia rezerw regionalnych centrów o kolejne, cenne litry życiodajnego daru, jakim jest krew. Kadra, słuchacze i studenci APwSz w toku dzisiejszej akcji oddali blisko 23 litry krwi.

W grudniu 2024 r. obchodzimy symboliczne 20-lecie powstania systemu ochrony praw człowieka w polskiej Policji. O jego istocie, historii i nieustannej potrzebie pielęgnowania opowiedział insp. w st. sp. dr hab. Piotr Bogdalski, prof. APwSz i UWM – były Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w latach 2012-2017 oraz drugi w historii pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do spraw praw człowieka.

10 grudnia 2024 r. w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy powstania w Policji systemu ochrony praw człowieka. Wśród wyróżnionych znaleźli się pełnomocnicy Komendanta-Rektora APwSz ds. ochrony praw człowieka.

Z ogromnym smutkiem społeczność Akademii Policji w Szczytnie przyjęła informację o śmierci dr. hab. Mirosława Kurkowskiego, nauczyciela akademickiego Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych oraz senatora Akademii Policji w Szczytnie.

6 grudnia 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 25-lecia istnienia Szkoły Policji w Katowicach, podczas którego zostały wręczone odznaczenia, pamiątkowe medale i ryngrafy. Naszą Uczelnię reprezentowała insp. dr Monika Porwisz – Zastępca Komendanta-Prorektor Akademii Policji w Szczytnie.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Psychologii wraz z przedstawicielami kadry dydaktycznej: mł. insp. dr Agnieszką Szołtek (opiekunem koła, adiunktem Instytutu Nauk Społecznych) i mł. insp. dr Marzeną Przetak (adiunktem INS) wizytowali 5 grudnia 2024 r. Policyjną Izbę Dziecka Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.