Komisarz Marcin Rudnik na co dzień pełni służbę w Dziale Dowodzenia Akademii Policji w Szczytnie. Poza służbą jego pasją jest kettlebell. Mówiąc pokrótce, to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem.
Czytaj więcej: Mistrz Kettlebells Marcin Rudnik pracuje w Akademii Policji w Szczytnie
7 września 2024 r. w Ośrodku Sportów Wodnych AZS Zegrze Południowe odbyły się Regaty o Puchar Komendanta Stołecznego Policji w klasie „Omega”. Na starcie pojawiło się 11 załóg z całego kraju. Na trzeciej lokacie zawodów uplasowała się drużyna, w skład której wchodziła sierż. Martyna Kielar – studentka 2. roku studiów I stopnia na kierunku „Nauka o Policji” w APwSz.
Czytaj więcej: Studentka Nauki o Policji na podium Regat o Puchar Komendanta Stołecznego Policji
Jak co roku, 10 września obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Został on ustanowiony w 2003 r. z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom (IASP). Jego głównymi celami są: zwiększenie świadomości społecznej o problemie samobójstw oraz wsparcie dla osób, u których pojawiają się myśli samobójcze. Z tej okazji Biblioteka Akademii Policji w Szczytnie przygotowała wystawę zasobów bibliotecznych poświęconych tematyce suicydologicznej.
Czytaj więcej: Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Wystawa w Bibliotece APwSz
8 września 2024 r. plaża miejska w Szczytnie zapełniła się setkami uczestników kolejnej, 6. już edycji biegu charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – Biegu o Buzdygan Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie. Dzięki dużemu zainteresowaniu do potrzebujących trafi ponad 57 tysięcy złotych.
6 września 2024 r. mł. insp. dr Agnieszka Choromańska – Prorektor ds. rozwoju APwSz wraz z mł. insp. dr Agnieszką Sadło-Nowak – Dziekanem WBiNP APwSz oraz mł. insp. dr. Tomaszem Siemianowskim – Dyrektorem INS WBiNP APwSz – w imieniu Kierownictwa Uczelni wręczyła podziękowanie, skierowane przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, na ręce mł. insp. dr Marzeny Przetak.
Czytaj więcej: Podziękowania od zrzeszenia rektorów polskich szkół wyższych KRASP
W dniach 2-4 września 2024 roku w ośrodku wczasowym Politechniki Warszawskiej w Sarbinowie zorganizowana została 11. edycja konferencji naukowej pn. „Logistyka w ratownictwie 2024”. W przedsięwzięciu udział wziął nadkom. dr Adam Płaczek – Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie oraz koordynator ratownictwa medycznego naszej Uczelni.
Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w sierpniu 2024 roku - SIERPIEŃ W OBIEKTYWIE.
W dniach 19-30 sierpnia 2024 r. lektorka języka niemieckiego Karolina Siejbik wzięła udział w kursie metodycznym „Teacher Training Course, Deutsch für Lehrer”, który odbywał się w Monachium w Niemczech. Organizatorem kursu był DID Deutsch-Institut München.
Czytaj więcej: Lektorka z Akademii w ramach programu Erasmus+ uczyła studentów w Monachium
W Komendzie Głównej Policji w dniu 3 września br. odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. wdrażania Planu Równości Płci w Policji na lata 2023-2026. Z ramienia Akademii Policji w Szczytnie w posiedzeniu udział wzięli Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych mł. insp. dr Beata Bekulard oraz Kierownik Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego mł. insp. Aleksander Napiórkowski.
Czytaj więcej: I posiedzenie Zespołu ds. wdrażania Planu Równości Płci w Policji na lata 2023-2026
Pani Alicja Orzoł i Pan Piotr Hryniewicz to pracownicy cywilni, którzy z Uczelnią są związani od blisko pół wieku. Z dniem 29 sierpnia 2024 r. postanowili pożegnać się z Akademią Policji w Szczytnie, odchodząc na zasłużoną emeryturę. Za ich zaangażowanie, trud i wieloletni wysiłek, w imieniu Kierownictwa Uczelni, podziękowały im insp. dr Monika Porwisz – Zastępca Komendanta-Prorektor APwSz oraz st. asp. Anna Pepłowska – p.o. Kanclerz Akademii Policji w Szczytnie.
Czytaj więcej: Kierownictwo Uczelni podziękowało pracownikom za wieloletnią pracę na rzecz Akademii
Akademia Policji w Szczytnie przygotowała ofertę edukacyjną Uczelni. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej, na której dowiesz się jakie warunki należy spełnić, aby zostać studentem Akademii Policji w Szczytnie.
Czytaj więcej: Oferta edukacyjna Akademii Policji w Szczytnie
W dniach 19-23 sierpnia 2024 r. na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Laurea w Finlandii odbyło się międzynarodowe spotkanie poświęcone sztucznej inteligencji i jej wpływowi na przyszłe społeczności. W przedsięwzięciu uczestniczył nadkom. dr Paweł Olber – adiunkt Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie.
Międzynarodowe sympozjum poświęcone sztucznej inteligencji koncentrowało się na przedstawieniu wpływu AI na przyszłe społeczności oraz na różne sektory życia codziennego. Wydarzenie miało na celu omówienie jak sztuczna inteligencja będzie kształtowała przyszłość, szczególnie w kontekście zmian demograficznych, urbanizacji, zrównoważonego rozwoju oraz bezpieczeństwa publicznego. Kluczowe tematy poruszane podczas sympozjum obejmowały zastosowanie AI w sektorze publicznym, szczególnie w zarządzaniu miastami, usługami publicznymi i wspieraniu organów ścigania. W trakcie sympozjum dyskutowano m.in. o tym, jak AI może pomóc w analizie danych oraz kreowaniu strategii rozwoju podmiotów publicznych. Rozmowy dotyczyły także realnych dylematów etycznych związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
Wydarzenie objęło także warsztaty zorganizowane w ramach projektu CyberSecPro, których celem było nabycie umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa. W ramach warsztatów przeprowadzono proces skanowania sieci, identyfikację usług, eksploatację słabości oprogramowania i eskalację uprawnień w celu uzyskania pełnej kontroli nad systemem.
Sympozjum zgromadziło ekspertów z całego świata, oferując przestrzeń do dyskusji nad odpowiedzialnym rozwojem AI, jej wpływem na edukację oraz możliwościami kształtowania przyszłości, w której sztuczna inteligencja będzie zgodna z ludzkimi wartościami.
Wyjazd został zrealizowany w ramach programu Erasmus+.
Tekst i foto: nadkom. dr Paweł Olber ZKiIŚ ISK WBiNP APwSz
Korekta: DKS APwSz
14 sierpnia 2024 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz o Superpuchar UEFA pomiędzy Realem Madryt a Atalantą Bergamo. W zabezpieczeniu tego wydarzenia brał udział przedstawiciel Akademii Policji w Szczytnie – nadkom. dr Łukasz Kacprowicz – Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.
Czytaj więcej: Zabezpieczenie Superpucharu UEFA z udziałem Spotters Team Polska
Z wielką radością zapraszamy do udziału w 6. edycji biegu charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – Biegu o Buzdygan Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko pozwoli wykazać się sportowymi umiejętnościami, ale także da możliwość wsparcia Fundacji i działań na rzecz jej podopiecznych.
Czytaj więcej: Trwają zapisy do biegu charytatywnego o Buzdygan Komendanta-Rektora
Cyberprzestępcy masowo wykradają nasze poufne dane. Jeżeli ktoś proponuje Ci instalację zdalnego pulpitu, prosi o zainstalowanie czegoś w Twoim telefonie, nie daj się nabrać – to próba oszustwa. W dobie rosnącej liczby cyberataków, zachowanie ostrożności i świadomości zagrożeń jest kluczowe dla ochrony prywatnych danych i bezpieczeństwa w sieci.
Czytaj więcej: Bankowcy dla cyberedukacji: chroń swoją tożsamość
Za nami kolejna akcja honorowego oddawania krwi na terenie Akademii Policji w Szczytnie. Dziś, 8 sierpnia br., słuchacze oraz kadra Akademii Policji w Szczytnie zgromadzili się, by bezinteresownie podzielić się swoim najcenniejszym darem.
Czytaj więcej: Oddali wspólnie blisko 16 litrów krwi na terenie APwSz
3 sierpnia 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie podczas której, w imieniu insp. dr Agaty Malasińskiej-Nagórnej – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie statuetkę z podziękowaniami za długoletnią działalność na rzecz HDK i PCK odebrała podinsp. Małgorzata Ciesielska – Kierownik Działu Dowodzenia APwSz, która jest również zasłużonym honorowym dawcą krwi.
Czytaj więcej: Jubileusz 50-lecia Klubu HDK PCK w Szczytnie z udziałem APwSz
5 sierpnia 2024 r. insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie, w towarzystwie nadkom. dr. Adama Płaczka – Dyrektora Instytutu Służby Prewencyjnej, złożyła na ręce podinsp. Włodzimierza Sugiera list gratulacyjny za wyjątkową postawę, którą wykazał się w czasie wolnym od służby.
Z dniem 1 sierpnia 2024 r. mł. insp. dr Agnieszka Choromańska została powołana przez insp. dr Agatę Malasińską-Nagórny – Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie na stanowisko Prorektora ds. rozwoju Akademii Policji w Szczytnie. Pani Prorektor będzie sprawować nadzór w szczególności nad badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi Uczelni.
Czytaj więcej: Mł. insp. dr Agnieszka Choromańska nową Prorektor ds. rozwoju APwSz
Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w lipcu 2024 roku - LIPIEC W OBIEKTYWIE.
Wraz z końcem miesiąca na emeryturę odszedł Pan Józef Górski, który był związany z Akademią Policji w Szczytnie na przestrzeni lat zarówno jako funkcjonariusz, a także jako pracownik cywilny. Za jego wkład i zaangażowanie w pełnione obowiązki w imieniu kierownictwa Uczelni podziękowała mu insp. dr Monika Porwisz – Zastępca Komendanta-Prorektor Akademii Policji w Szczytnie.
W dniach 15-26 lipca 2024 r. lektorki języka angielskiego Aleksandra Lewicka i Olimpia Bogdalska wzięły udział w kursie metodycznym „Innowacyjne Metodologie w Nauczaniu i Uczeniu się”, który odbywał się w Irlandii, a organizowany był przez firmę English Matters.
Czytaj więcej: „Innowacyjne Metodologie w Nauczaniu i Uczeniu się”