Herb Polski


Funkcjonariusze służb podległych MSWiA — polskiej Policji, Straży Granicznej oraz żołnierze Wojska Polskiego, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej oddali hołd na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy.

Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Monika Porwisz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski podpisali porozumienie o współpracy między tymi instytucjami.

11 czerwca br. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się konferencja naukowa pt.: „Za wolną Polskę. Martyrologia żołnierzy i funkcjonariuszy polskich służb mundurowych w czasie II wojny światowej”. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Wydział Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji oraz Instytut Koordynacji Badań Akademii Policji w Szczytnie

9 czerwca br. odbył się finał kampanii „Dobro Oddaje” organizowanej przez fundację „Przyszłość dla dzieci”, w ramach którego miał miejsce VIII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę. Na najwyższej lokacie podium Biegu Głównego uplasował się podinsp. Maciej Wojciechowski z Akademii Policji w Szczytnie.

W dniach 6-9 czerwca 2024 roku w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbył się LVI Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych. W wydarzeniu udział wzięli dwaj przedstawiciele Zarządu Samorządu Studenckiego Akademii Policji w Szczytnie.

W piątek 7 czerwca br. o godzinie 7:45 na terenie placu apelowego Akademii Policji w Szczytnie, studenci, słuchacze i kadra Uczelni włączyła się w akcję charytatywną polegającą na wykonaniu 10 pompek. Wszystko to dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja, który w trakcie służby został potrącony przez pojazd, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w maju 2024 roku - MAJ W OBIEKTYWIE.

Tegoroczny Dzień Dziecka trwał zdecydowanie dłużej — przekonali się o tym uczniowie szkół podstawowych z gminy Dźwierzuty podczas Międzyszkolnego Dnia Dziecka. 

Oszuści bezwzględnie wykorzystują ufność seniorów! Jedną z metod, jakiej używają przestępcy, aby wykorzystać nieostrożność, jest metoda na wnuczka. Popularna metoda przestępców na wyłudzanie pieniędzy od seniorów jest nadal aktualna. O tym jak to wygląda opowiada Daria Widawska.

W ubiegłym tygodniu r. w Akademii Marynarki Wojennej miała miejsce Konferencja naukowa „Przestępczość Teleinformatyczna XXI.6” Konferencja zorganizowana była przez Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa wraz z Allegro, a uroczysty patronat nad wydarzeniem objęła Komenda Główna Policji oraz Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Akademia Policji w Szczytnie wraz zBiurem Koordynacji Postępowań Kwalifikacyjnych i Szkolenia Policji Komendy Głównej Policji w dniu 4 czerwca 2024 r. zorganizowała seminarium naukowo-praktyczne pn. „Służba w Policji - Zawód z Pasją”, które miało na celu promowanie zatrudnienia w szeregach polskiej Policji. Przedsięwzięcie uświetnili swoją obecnościąnadinsp. dr Rafał Kochańczyk – Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz mł. insp. Sylwia Majewska-Mazepa – Dyrektor Biura Koordynacji Postępowań

...

2 czerwca br. w miejscowości Lemany odbyła się trzecia edycja Półmaratonu Po Kolei, czyli biegowego przedsięwzięcia organizowanego przez Powiat Szczycieński. Udział w wydarzeniu wziął funkcjonariusz Akademii Policji w Szczytnie – podinsp. Maciej Wojciechowski, który uplasował się na podium.

W dniach 3-4 czerwca 2024 r. przedstawiciel Akademii Policji w Szczytnie – dr Radosław Jasiński – wziął udział w spotkaniu młodych naukowców (ang. Young Researchers Meeting) w ramach CEPOL I Researchers Week 2024 zorganizowanego w siedzibie głównej CEPOL w Budapeszcie.

Rektorzy

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie uroczyście obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Zaproszenie do świętowania tego srebrnego jubileuszu przyjęli nie tylko członkowie społeczności akademickiej, ale także liczni znamienici goście. Główne uroczystości odbyły się 3 czerwca, ale na tym nie koniec.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” To znany cytat Janusza Korczaka, który doskonale się sprawdził podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Urząd Miasta w Szczytnie z okazji Dnia Dziecka. O zapewnienie uśmiechu zadbali przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie.

W dniach 27-31 maja 2024 w ramach programu Erasmus + Akademia gościła przedstawicielkę Wyższej Szkoły Policji w Rydze z Łotwy. W trakcie mobilności stypendystka miała okazję do zapoznania się i wymiany doświadczeń w zakresie prowadzonych form edukacji dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi, metod rekrutacji na studia i szkolenia. Dodatkowo przedstawiono system rozwoju kariery policyjnej.

Janusz Korczak twierdził, że dzieci uczą się tego, czego doświadczają.  Z okazji ich święta – Dnia Dziecka – słuchacze szkolenia oficerskiego i szkolenia zawodowego podstawowego Akademii Policji w Szczytnie przygotowali najmłodszym szereg niespodzianek, dając tym samym przykład, jak niewiele trzeba, żeby sprawić komuś radość.

W dniach 27 - 28 maja 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się konferencja naukowa pt.Przestrzenne Aspekty Bezpieczeństwa” pod patronatem  Komendanta Głównego Policji we współpracy z Biurem Wywiadu i Informacji Kryminalnych  Komendy Głównej Policji oraz firmą Esri Polska Sp. z o.o.

Podczas obchodów Święta Uczelni, w 43. rocznicę śmierci Patrona Uniwersytetu, zostały wręczone odznaczenia państwowe oraz nagrody Rektora UKSW za osiągnięcia naukowe. Podczas głównej uroczystości Święta Uczelni, Aulę Schumana na kampusie Wóycickiego wypełnili przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, rektorzy warszawskich uczelni oraz  społeczność akademicka naszego Uniwersytetu: władze, wykładowcy akademiccy, pracownicy administracji, studenci i doktoranci. Wśród nich znalazła się także Dziekan

...

W dniach 23-24 maja 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie gościliśmy przedstawicieli Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w ramach współpracy między Uczelniami oraz Kołami Naukowymi.

Uroczystość 33. rocznicy powołania Straży Granicznej odbyła się 24 maja br. w siedzibie Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie. Akademię Policji w Szczytnie w imieniu Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie mł. insp. dr Moniki Porwisz reprezentowała Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszka Choromańska.

Członkowie Studenckiego Koła Kryminologicznego Causa Mali APwSz wzięli udział, w jedynym takim w Polsce, Konwencie True Crime – Kryminalne Miasto, zorganizowanym w Poznaniu.

W dniach 22-23 maja 2024 r. Katarzyna Żebrowska-Gieszczyńska Kierownik Działu Bezpieczeństwa Informacji, nadkom. Łukasz Stępień oraz Marek Cekała z Działu Bezpieczeństwa Informacji APwSz, wzięli udział w 10 jubileuszowej edycji konferencji Cyber.Gov.

Po raz trzeci Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym zorganizowane zostały na terenie garnizonu warmińsko-mazurskiego. Organizatorami tegorocznych zawodów są: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Akademia Policji w Szczytnie przy współpracy z Komendą Główną Policji. Po trzech dniach najlepszą drużyną zawodów okazali się funkcjonariusze reprezentujący KWP Rzeszów, drugie miejsce drużyna z KWP w Katowicach oraz trzecie drużyna z KWP w Bydgoszczy.

Podinsp. Maciej Sostek, starszy wykładowca Zakładu Studiów nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej  Akademii Policji w Szczytnie, wziął udział w szkoleniu organizowanym przez Wydział Kryminalistyki oraz Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu w Splicie w Chorwacji w zakresie kryminalistycznych aspektów zwalczania terroryzmu.