Herb Polski


Akademia Policji w Szczytnie jest jedyną w kraju policyjną uczelnią wyższą. Studiuje tu ponad 2200 studentów oraz szkoli się ponad 7000 słuchaczy. Na terenie o powierzchni około 37 ha znajduje się ponad 90 sal wykładowych o powierzchni 1553 m2. Ośrodkiem tym zarządza Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie, insp. dr Agata Malasińska-Nagórny.

Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie – insp. dr Agata Malasińska-Nagórny oraz Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej – płk SG Adam Pacuk podpisali harmonogram o wzajemnej współpracy.

W odpowiedzi na dynamiczny rozwój cyberprzestępczości, a tym samym rosnące znaczenie dowodów cyfrowych w dniach 26-27 marca 2025 r. w Akademii Policji w Szczytnie zorganizowano konferencję „Cyberprzestępczość.3 – Technologie” (CP.3)

27 marca 2025 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Po raz kolejny funkcjonariusze, pracownicy, studenci i słuchacze naszej Uczelni udowodnili, że zdrowie i życie innych nie jest im obojętne.

Swoją przyszłość wiążą z mundurem, dlatego wybrali szkołę średnią, która umożliwia im pogłębianie właściwych służbom i formacjom wiedzy i zainteresowań. 25 marca 2025 r. uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie odwiedzili Akademię Policji w Szczytnie w celu zapoznania się z infrastrukturą, specyfiką szkolenia funkcjonariuszy i wyposażeniem Uczelni.

Z okazji 35. rocznicy powstania naszej Uczelni oraz 100-lecia kobiet w Policji w dniach 10-12 marca 2025 r. odbyły się mistrzostwa w futsalu o puchar Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie. W zawodach wzięło udział 17 drużyn. 26 marca 2025 r. na placu apelowym odbyło się podsumowanie rozgrywek wraz z wręczeniem nagród z udziałem insp. dr Moniki Porwisz – Zastępcy Komendanta-Prorektora APwSz.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Akademii Policji w Szczytnie wraz z opiekunami 20 marca 2025 r. zorganizowali spotkanie z dr. hab. Piotrem Gołdynem – profesorem Uniwersytetu Kaliskiego, cenionym badaczem historii Policji, autorem wielu prac naukowych i pasjonatem dziejów służb mundurowych.

W dniach 16-18 marca 2025 roku Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Ciechanowie zorganizowała V Ogólnopolską Konferencję Hyde Park Naukowy 2025. Przedsięwzięcie skupiło wokół siebie interdyscyplinarny zespół naukowców z całego kraju. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie.

W Akademii Policji w Szczytnie gościliśmy uczniów XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Łodzi. Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z bazą dydaktyczno-sportową, ofertą studiów realizowanych w Akademii oraz zachęcenie młodzieży do zasilenia szeregów Policji.

19 marca 2025 r. w Akademii Policji w Szczytnie została przeprowadzana akcja pn. „ProfiRAKtyka” dotycząca poprawnego samobadania piersi i jąder oraz profilaktyki nowotworów. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Fundacji Onkologicznej Rakiety, która na co dzień wspiera osoby zmagające się z tymi chorobami oraz edukuje innych o tym, że dbałość o swoje zdrowie nie powinna stanowić tematu tabu. Wydarzenie to było częścią obchodów 35-lecia Uczelni oraz 100-lecia kobiet w Policji.

W dniach 10-14 marca 2025 r. w Krajowej Akademii Policji w Ávili (Hiszpania) odbyło się XIII Międzynarodowe Spotkanie Szkół Policji. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele formacji policyjnych z Hiszpanii, Niemiec, Polski, Łotwy, Serbii, Portugalii, Rumunii oraz Chin. Akademię Policji w Szczytnie reprezentowali studenci 3. roku studiów I stopnia na kierunku nauka o Policji – sierż. Martyna Kielar oraz sierż. Jakub Pawłowski.

W dniu 14 marca 2024 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się pierwsza tegoroczna edycja szkolenia z zakresu dokonywania oceny zabezpieczeń obiektów infrastruktury krytycznej oraz obiektów o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Dział Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego oraz Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie.

13 marca 2025 r. w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja i Wystawa KOC 2025 – Kongres Obrony Cywilnej pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 czołowych ekspertów, którzy podczas dyskursu omówili najnowsze wyzwania i strategie w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej.

W ubiegłym tygodniu  na terenie Uczelni zakończyła się akcja „Gra o karierę – biura karier dla Ciebie”. Ostatnim elementem tego przedsięwzięcia było spotkanie studentów APwSz z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie.

12 marca 2025 r., w ramach ogólnopolskiego projektu „Gry o Karierę 2025”, dla podkreślenia obchodów 100-lecia kobiet w Policji oraz 35-lecia Akademii Policji w Szczytnie,  nadkom. Krzysztof Wasyńczuk - rzecznik prasowy Akademii Policji w Szczytnie rozmawiał z pierwszą w Polsce kobietą-generał Policji, nadinsp. w st. sp. dr Ireną Doroszkiewicz.

Czy kino może być narzędziem do głębszego zrozumienia systemu penitencjarnego? Pokaz filmowy poświęcony tematyce więziennej to nie tylko okazja do zobaczenia poruszających historii zza krat, ale także moment refleksji nad resocjalizacją, sprawiedliwością i człowieczeństwem. To spotkanie z filmem, które otwiera oczy i poszerza horyzonty. Środowa inicjatywa to część cyklu spotkań „Na Styku Trzech Służb”.

Teczka 11 marca 2025 r. insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie oraz insp. dr Ruslan Serbyn – Rektor Narodowej Akademii Spraw Wewnętrznych w Kijowie zawarli Memorandum o współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięć naukowych, badawczo-rozwojowych i edukacyjnych.

Warsztatami z autoprezentacji zainaugurowano w APwSz realizację projektu  „Gra o karierę 2025 r.”. Odbyły się one 11 marca br. w studiu nagrań naszej Uczelni. Zorganizowało je Biuro Karier APwSz, a przeprowadziła podinsp. Sylwia Królicka we współpracy z odpowiedzialnym za studio nagrań Pawłem Karczewskim.

Mamy porozumienie, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Dziękuję panom przewodniczącym za podejście, odpowiedzialność i dialog. Wykonaliśmy wspólnie ogromną pracę – powiedział minister Tomasz Siemoniak. W czwartek zostało podpisane porozumienie pomiędzy Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji a przedstawicielami związków zawodowych reprezentujących służby podległe MSWiA.

Członkowie Studenckiego Koła Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z przedstawicielami kadry dydaktycznej: nadinsp. w st. sp. dr Ireną Doroszkiewicz, podinsp. dr. Jarosławem Sikorą, podinsp. Krzysztofem Niewiarowskim oraz kom. Anną Waśniewską gościli w dniu 10 marca 2025 r. w siedzibie Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym punktem wizyty było spotkanie z Wicemarszałkiem Senatu Maciejem Żywno.

15-letni Maciej poczuł się jak słuchacz Akademii Policji w Szczytnie. Jego wujek Adam wylicytował dla niego voucher na jednodniowy pobyt na terenie naszej Uczelni podczas 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Voucher upoważniał Macieja wraz z opiekunem do jednodniowego pobytu na terenie Akademii, podczas którego zwiedził jej teren, wziął udział w zajęciach objętych programem szkolenia, zjadł posiłki w stołówce ze słuchaczami oraz spotkał się z kierownictwem APwSz.

Osobby 8 marca 2025 r. świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Został on ustanowiony pół wieku temu jako wyraz szacunku dla płci żeńskiej oraz poszanowania praw kobiet. W przeddzień tego święta w Akademii Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie, którego głównymi bohaterkami były kobiety związane z naszą Uczelnią.

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń zwraca się do policjantek i pracownic cywilnych, przekazując najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.

list dostępny cyfrowo poniżej

 

Pliki do pobrania

W sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbył się wyjątkowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Kobiecej w Polsce – „Policja jest Kobietą”. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele MSWiA, kierownictwo Policji oraz zaproszeni goście współpracujący z formacją, ale przede wszystkim kobiety, które zasilają szeregi największej formacji mundurowej w kraju. W przedsięwzięciu uczestniczyła również kobieca delegacja Akademii

...

Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w lutym 2025 roku - LUTY W OBIEKTYWIE.