W dniach 3-7 grudnia 2018 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, w ramach międzynarodowego programu Erasmus+, odwiedzili przedstawiciele Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy: mł. insp. Jans Pavlovičs - wykładowca Technologii Informacyjnych oraz mł. insp. Alens Indriksons - wykładowca w dziedzinie Fałszerstw Dokumentów i Dokumentów Podróży.

Wizyta rozpoczęła się od oficjalnego przywitania gości z Łotwy. W imieniu insp. dra Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w spotkaniu otwierającym wizytę wzięli udział mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich oraz podinsp. Anna Ćwiklińska – Koordynator Programu Erasmus+. W trakcie 5-cio dniowego pobytu przedstawiciele Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy mieli możliwość m.in. obserwacji oraz przeprowadzenia zajęć, zapoznania się z bazą dydaktyczno-naukową WSPol oraz spotkań z naszymi wykładowcami.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie aby zapewnić najwyższy poziom kształcenia nawiązuje współpracę z zagranicznymi Uczelniami, m.in. z Państwową Szkołą Straży Granicznej Łotwy, której przedstawiciele  w dniu 7 grudnia br. zakończyli kolejną wizytę w szczycieńskiej Uczelni.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Nowak