Blisko 90 funkcjonariuszy Policji zdało w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie egzamin, dzięki któremu dołączą do grona oficerów polskiej Policji.

29 marca 2019 r. w Auli im. insp. P.P. dr. praw W.M. Sobolewskiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące trzydniowy egzamin oficerski. W spotkaniu udział wzięła kadra kierownicza oraz funkcjonariusze Uczelni.

Podczas wydarzenia głos zabrał mł. insp. dr Sławomir Zubański -  Prorektor ds. studenckich Wyższej Szkoły Policji  w Szczytnie, który w imieniu insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego - Komendanta-Rektora WSPol, złożył przyszłym oficerom gratulacje oraz wyrazy uznania. Prorektor ds. studenckich życzył wszystkim policjantom wielu sukcesów na nowej drodze życia zawodowego, dalszego podnoszenia kwalifikacji, a także realizacji wszystkich planów życiowych.

Mł. insp. dr Sławomir Zubański podkreślał również w swojej wypowiedzi, jak ważną rolę w Policji, pełnią oficerowie. To ich postawa, zaangażowanie w służbie ma być wzorem do naśladowania dla innych funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości miało miejsce symboliczne wręczenie upominku od Komendanta-Rektora osobie, która uzyskała najlepsze wyniki w nauce podczas szkolenia oficerskiego. Wśród przedmiotów, które otrzymała mł. asp. Sylwia Prymka była publikacja autorstwa insp. dr. hab.  Marka Fałdowskiego z następującą dedykacją:

„Szanownej Pani mł. asp. Sylwii Prymce,
która podczas „szkolenia oficerskiego”
wyróżniła się m. in. umiejętnością przyswajania wiedzy,
składam serdeczne gratulacje i życzę,
aby służba Rzeczypospolitej
była źródłem niesłabnącej satysfakcji i powodem do dumy (…).

Egzamin oficerski, do którego przystąpili policjanci jest niezbędny do mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji. Wszystkim, którzy pozytywnie zakończyli 3-dniowe zmagania, serdecznie gratulujemy!

Tekst: Daniel Bruski
Zdjęcia: Jacek Pszczółkowski