Gdy chodzi o ludzkie życie potrafią bardzo szybko się zorganizować. Nie potrzebne są apele, prośby. Wystarczy krótka informacja o sytuacji, problemie, potrzebach. Ich działania są natychmiastowe. O kim mowa?

Policjanci – słuchacze szkoleń zawodowych realizowanych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, bo o nich mowa, niejednokrotnie udowodnili poprzez swoje zachowanie, działanie, że posiadają „moc”. Może nie taką, jak „bohaterowie” filmów czy bajek dla dzieci, jednak bardzo cenną. Moc twórczą, która uaktywnia się podczas, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Formy pomocy są różne. Policjanci z WSPol np. bardzo często dzielą się najdroższym na świecie lekarstwem – którego nie udało się do tej pory wyprodukować najlepszym koncernom farmaceutycznym – krwią. Pomagają również materialnie, gdy wymaga tego sytuacja. I właśnie takiej pomocy potrzebuje dzisiaj, prócz oczywiście wielkiego wsparcia, Dawid, który walczy z nowotworem.

24 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert i licytacje, z których środki pieniężne wspomogą 12-latka. Niestety, mimo chęci, słuchacze z policyjnej Uczelni, nie mogli być na tym wydarzeniu obecni. Postanowili jednak zorganizować koleżeńską zbiórkę i zebrane pieniądze wrzucić do skarbonki znajdującej w Centrum Rehabilitacyjno – Edukacyjnym  im. Jana Pawła II w Szczytnie. Dokonali tego 29 marca br.

Łącznie policjantom udało się zebrać 2550 złotych. Mamy nadzieję, że kwota ta pomoże, choć w jakimś stopniu, dotrzeć Dawidowi do mety jaką jest powrót do pełnego zdrowia.

Dawid jako utalentowany sportowiec, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym jest walka. Do tej pory walczył na boisku, dziś mierzy się z innym przeciwnikiem. Dawid policyjni „bracia i siostry” trzymają za Ciebie kciuki!

Opr. podkom. Daniel Bruski