policjanci przed Uczelnią W dniach 3–5 kwietnia 2019 r. 171 funkcjonariuszy Policji zdało egzamin, dzięki któremu dołączą do grona oficerów polskiej Policji.

W Auli im. insp. P.P. dr. praw W.M. Sobolewskiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie 5 kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące trzydniowy egzamin oficerski.

Podczas wydarzenia głos zabrał mł. insp. Andrzej Pawłowski — Kanclerz Wyższej Szkoły Policji  w Szczytnie, który w imieniu insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego — Komendanta-Rektora WSPol złożył przyszłym oficerom gratulacje oraz wyrazy uznania. Kanclerz Uczelni życzył wszystkim policjantom wielu sukcesów zawodowych, osobistych, cierpliwości w dążeniu do celu, a także dalszego zaangażowania w podnoszeniu kwalifikacji. W swojej wypowiedzi mł. insp. Andrzej Pawłowski podkreślał znaczenie etosu służby, którym powinni kierować się oficerowie polskiej Policji odgrywający szczególną rolę dla naszej formacji mundurowej.

Podczas wydarzenia wyróżniono st. asp. Łukasza Zwierzyńskiego. Przyszły oficer otrzymał publikację autorstwa insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego z dedykacją, która jest przesłaniem dla wszystkich policjantów.

Po uroczystości delegacja funkcjonariuszy szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych (edycja SASW-4/18) oddali cześć policjantom zamordowanym w Kalininie, składając kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

Egzamin oficerski, do którego przystąpili funkcjonariusze jest niezbędny do mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji.

Tekst: Aleksander Napiórkowski, Wojciech Nowak
Zdjęcia: Jacek Pszczółkowski, Wojciech Nowak