Herb Polski

zawodnicy na podium Podinsp. Maciej Wojciechowski - starszy wykładowca Zakładu Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w ciągu niespełna dwóch tygodni z powodzeniem rywalizował w dwóch dużych biegach organizowanych pod patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka.

14 kwietnia br. w ramach 7. Warsaw Orlen Marathon, czyli jednej z największych biegowych imprez w Polsce przeprowadzono Puchar Policji w maratonie. Nasz pracownik zajął w tej rywalizacji drugie miejsce  z czasem 2.47.17 ustępując  jedynie Norbertowi Borzęckiemu z KPP w Kołobrzegu. Trzeci stopień podium zajął Adam Thiel z KPP w Lęborku.

24 kwietnia br. w Szkole Policji w Katowicach zorganizowano już po raz szesnasty Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych, w którym udział wzięli najlepsi biegacze reprezentujący m.in. Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną, Służbę Więzienną i Siły Zbrojne RP.

Podinsp. Maciej Wojciechowski w bardzo silnej stawce zajął 5. miejsce w klasyfikacji open oraz 1. miejsce w klasyfikacji mężczyzn powyżej 35 lat. Wraz z członkami lekkoatletycznej reprezentacji Komendanta Głównego Policji zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej ustępując tylko żołnierzom z 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.