Ma 22 lata, a na koncie wiele rekordów polskich i zagranicznych w pchnięciu kulą. W Polsce niekwestionowany talent, zawodnik najwyższej klasy. O kim mowa? Oczywiście o Konradzie Bukowieckim – studencie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Konrad Bukowiecki student drugiego roku Bezpieczeństwa wewnętrznego wygrał kolejny konkurs pchnięcia kulą. Tym razem podczas rozgrywanej w Neapolu Letniej Uniwersjadzie. Do zwycięstw Konrada zdążyliśmy się przyzwyczaić, jednak styl, w jakim wygrywa kolejne konkursy cały czas zaskakuje.

Student WSPol po raz kolejny, że jest w formie. W najlepszej serii  uzyskał wynik 21,54 m ustanawiając po 34 latach nowy rekord igrzysk akademickich. Dotychczasowy rekord należał do Remigiusza Machury z ówczesnej Czechosłowacji, który  w 1985 r. w Kobe w Japonii uzyskał wynik  21,13 m.

Warto dodać, że Konrad nie dał żadnych szans rywalom. Od drugiego na podium, Andrew Liskowitza, był lepszy o ponad metr.

Teraz Konrada czekają kolejne konkursy. Najbliższy rozegrany zostanie w Gavle w Szwecji, gdzie będzie bronił tytułu Młodzieżowego Mistrza Europy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!