Komendant-Rektor WSPol wręcza akty mianowania Na placu apelowym Centrum Szkolenia Policji w Legionowie miało miejsce wręczenie funkcjonariuszom Policji aktów mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji. Tradycją jest, że dokonuje tego dzień przed uroczystą promocją oficerską Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Centralne obchody Święta Policji już za nami. Jubileuszowe uroczystości, które miały miejsce w Warszawie, były szczególne dla wszystkich funkcjonariuszy Policji, bowiem odbyły się dokładnie w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. By w sposób szczególny uczcić ten dzień, od wielu tygodni, jak nie miesięcy trwały przygotowania na wielu płaszczyznach. Nie zapomniano o ważnym aspekcie, jakim były przygotowania funkcjonariuszy do uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski. Przez kilka dni 119 policjantów z całej Polski w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie intensywnie przygotowywało się do jednego z najważniejszych dni w całej karierze zawodowej.

By tradycji stało się zadość, insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w przededniu uroczystości odwiedził funkcjonariuszy podczas ćwiczeń. Celem tej wizyty było uroczyste wręczenie aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji, ale i osobiste złożenie gratulacji oraz życzeń nowo mianowanym oficerom. Komendant-Rektor WSPol podziękował również funkcjonariuszom za ich zaangażowanie w przygotowania do uroczystości – Centralnych Obchodów Święta Policji.

Tekst: Daniel Bruski