Słuchacze szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych oraz szkolenia zawodowego podstawowego uczcili minutą ciszy 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.  Podczas porannego apelu podziękowano również 3 policjantom z pocztu sztandarowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za godne reprezentowanie Uczelni m.in.  podczas Centralnych Obchodów Święta Policji.

1 sierpnia 2019 r. dokładnie w 75. rocznicę  Powstania Warszawskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się ze słuchaczami Uczelni apel poranny, który tym razem zmienił nieco formę. Rozpoczął się bowiem od złożenia meldunku Kierownikowi Działu Dowodzenia WSPol, który reprezentował Komendanta-Rektora.

Po przywitaniu z pododdziałami nadkom. Małgorzata Ciesielska przybliżyła słuchaczom powód spotkania – złożenie gratulacji oraz podziękowań od insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie trzem policjantom, którzy godnie reprezentowali Uczelnię występując w poczcie sztandarowym podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie oraz Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Wyróżnieni listami gratulacyjnymi oraz upominkami zostali:

• post. Jakub Kanigowski
  • post. Paweł Chrzanowski
  • post. Kamil Lasota

Podczas apelu słuchacze i kadra Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczciła minutą ciszy 75. rocznicę Powstania Warszawskiego jednocześnie oddając cześć i chwałę bohaterom stolicy.

Opr. D. Bruski