W dniu 28 sierpnia 2019 r. funkcjonariusze i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Szczytnie wzięli udział w organizowanym przez  policjantów Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Olsztynie biegu charytatywnym, którego celem było wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Kilkoro z naszych reprezentantów wywalczyło miejsca na podium, ale nie to było tego dnia najważniejsze… Wszyscy uczestnicy dzięki cegiełce wpłaconej za udział w zawodach przyczynili się do zebrania pokaźnej kwoty w wysokości ponad 10 000 zł.

Bieg był tylko częścią dużego sportowego przedsięwzięcia, które patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji, a którym organizatorzy i uczestnicy uczcili 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Głównym punktem były widowiskowe zawody w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych, w których udział wzięli policjanci z regionu, a  także funkcjonariusze z różnych stron Polski oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Wyższą Szkołę Policji w ekstremalnie ciężkich konkurencjach godnie reprezentował funkcjonariusz Działu Dowodzenia podkom. Marcin Rudnik, który z kolegą z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie ogn. Pawłem Sokołowskim uplasował się na 6 pozycji wśród dwudziestu dwuosobowych drużyn.

Gratulujemy pomysłodawcom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom !!!

Autor tekstu: M. Ciesielska

Autor zdjęć: Dział Dowodzenia