Uczestnicy spotkania 2 września 2019 r. insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie złożył gratulacje oraz podziękował za postawę godną naśladowania dwóm słuchaczom szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych.

10 sierpnia 2019 r. w czasie wolnym od służby, dwóch słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie znajdując się w jednym z centrum handlowych w Olsztynie udzieliło pomocy kobiecie, która dwukrotnie straciła przytomność. Asp. szt. Grzegorz Wawrejko oraz  asp. szt. Robert Bursztyka – funkcjonariusze garnizonu podkarpackiego wykazali się czujnością, empatią oraz profesjonalizmem godnym naśladowania. Po udzieleniu pomocy zgodnie z zasadami pomocy przedmedycznej, pozostali z poszkodowaną do przyjazdu karetki pogotowia, którą wcześniej wezwali.