Uczestnicy spotkania W tym tygodniu, po raz kolejny Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie zaszczycili obecnością zagraniczni goście. Dokładnie 20 września 2019 r. w naszej Uczelni przebywali delegaci z Huntsville w Teksasie. Celem wizyty była prezentacja zaplecza naukowo-dydaktycznego Uczelni.

Jednodniowa wizyta delegatów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki rozpoczęła się od spotkania z kierownictwem i kadrą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W imieniu insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora WSPol, spotkanie otworzyła i poprowadziła mł. insp. dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol.

Kolejnym punktem wizyty było zapoznanie gości z USA z bazą naukowo-dydaktyczną Uczelni, m.in. prezentacja Biblioteki i Izby Pamięci, pracowni Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego oraz pokaz funkcjonalności symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych.

W tym dniu naszą Uczelnię odwiedzili: Pan Dan Beto – Przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Kuratorów oraz były Dyrektor Instytutu Kształcenia dla Służby Więziennej Uniwersytetu Stanowego Sam Houston,  Pan prof. Jurg Gerber -  Wydział Wymiaru Sprawiedliwości Uniwersytetu Stanowego Sam Houston oraz Pan Wayne Dicky – Dyrektor Aresztu Śledczego z Biura Szeryfa Hrabstwa Brazos.

Tekst i foto: Wojciech Nowak