Uczestnicy wykładu tyłem Poszerzenie wiedzy na temat cukrzycy, choroby społecznej, jest ogromnie ważne szczególnie dla funkcjonariuszy Policji, którzy z chorymi mogą mieć kontakt nie tylko w życiu prywatnym ale również podczas pełnienia służby. W tym drugim przypadku sprawne rozpoznanie choroby i udzielenie pomocy może być kluczową kwestią. Mając na uwadze jak trudne jest odróżnienie diabetyka od osoby np. będącej pod wpływem alkoholu, przeprowadzony został wykład otwarty na temat cukrzycy.

Dzięki przychylności insp. dr. hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, 19 listopada 2019 r. w Auli im. Władysława Stasiaka miał miejsce wykład otwarty pn. „Cukrzyca w społeczeństwie – nie jestem pijany, jestem diabetykiem”. Spotkanie dla społeczności akademickiej naszej Uczelni poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z cukrzycą typu 1 „Słodka Jedynka” oraz Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą działających na rzecz osób, a w szczególności dzieci i młodzieży z cukrzycą.

Tekst: Wojciech Nowak
Foto: Jacek Pszczółkowski