Funkcjonariusze oraz pracownicy szpitala z prezentami Czy tak wiele potrzeba, by sprawić drugiemu człowiekowi radość? Okazuje się, że wystarczy tylko pomysł, trochę chęci i czasu. Uśmiechy, które pojawiły się na twarzach dzieci z oddziału onkologiczno-hematologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie po wizycie policjantów z Wyższej Szkole Policji w Szczytnie są tylko potwierdzeniem tych słów.

21 listopada 2019 r. policjanci z Wyższej Szkole Policji w Szczytnie – słuchacze szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych odwiedzili dzieci z oddziału onkologiczno-hematologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Wkrótce – po zakończeniu szkolenia -  udadzą się do swoich jednostek macierzystych. Zostaną  oficerami polskiej Policji. Jednak pozostaną po nich na Warmii i Mazurach dobre wspomnienia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, bowiem okazali się wspaniałymi ludźmi, wspaniałymi policjantami, którzy nie byli obojętni na los potrzebujących.

Wizyta w szpitalu nie była przypadkowa. Słuchacze w jeden weekend zorganizowali między sobą koleżeńską zbiórkę, podczas której zebrali dla dzieci – małych wojowników z WSSD w Olsztynie mnóstwo zabawek, gier, maskotek.

Wielkie serca policjantów sprawiły, wiele radości maluchom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kolejną już charytatywną akcję.

Tekst: Daniel Bruski