Medale W okresie między 17 a 24 listopada 2019 r. w Abu Dabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów i Mastersów w Jujitsu. W zawodach wzięło udział około 700 zawodników. W tym zacnym gronie znalazł się nadkomisarz Jacek Szewczak – wykładowca Zakładu Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Funkcjonariusz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wziął udział w mistrzostwach w dwóch rolach: jako trener kadry Polskiego Związku Jujitsu oraz jako zawodnik w kategorii masters (zawodnicy powyżej 35 roku życia).

Nadkomisarz Szewczak z mistrzostw wrócił z 3 medalami: złotym i brązowym w rywalizacji indywidualnej oraz brązowym w roli trenera reprezentacji Polskiej drużyny. Nasz wykładowca został Mistrzem Świata w formule fighting (uderzenia, kopnięcia, rzuty i walka parterowa) w kategorii wagowej 85 kg masters.

W pierwszej walce nadkom. Jacek Szewczak spotkał się z Austriakiem Wernerem Oswaldem. Pojedynek zakończył się wygraną naszego reprezentanta 4 do 0. W kolejnych pojedynkach Polak spotkał się z Irakijczykiem Muradem Mahmodem oraz reprezentantem Rosji Dimitrijem Shirkovem. Oba pojedynki nadkomisarz Szewczak rozstrzygnął przed czasem. W walce finałowej, nasz funkcjonariusz spotkał się z Rumunem Viorelem Lixandrau, gdzie rozstrzygnął walkę na swoją korzyść, wynikiem 11 do 6, wynikiem czego zdobył złoty medal.

W rywalizacji newaza (sama walka w parterze) po przebrnięciu przez eliminacje, nasz funkcjonariusz spotkał się z Jordańczykiem – Wesam Zaid Abdellatif. Ten pojedynek zakończył się niestety porażką. W walce o srebro reprezentant Polski zmierzył się z Kanadyjczykiem Patrykiem Truelem. Po wyrównanej, remisowej walce, sędziowie musieli wskazać aktywniejszego zawodnika i wskazali na reprezentanta klonowego liścia, a nasz wykładowca musiał zadowolić się medalem koloru brązowego.

Ostatnim medalem przywiezionym z Emiratów był brąz w rywalizacji drużynowej, tym razem Szewczak z ławki trenerskiej prowadził ekipę Polski. Po wygranych meczach z Iranem i Marokiem, na drodze do złotego medalu drużynie prowadzonej przez naszego wykładowcę stanęła reprezentacja Niemiec. Wynik tego pojedynku (6:7) zakończył się przegraną reprezentacji Polski.

Życzymy dalszych sukcesów!