W dniu 28 listopada 2019 r., 230 funkcjonariuszy złożyło egzamin, dzięki któremu dołączą do grona oficerów polskiej Policji. W związku z tym wydarzeniem w Auli im. insp. P.P. dr. praw W.M. Sobolewskiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta zbiórka podsumowująca trzydniowy egzamin oficerski.

Podczas uroczystości głos zabrał insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który złożył przyszłym oficerom gratulacje oraz wyrazy uznania. Rektor Uczelni życzył wszystkim policjantom wielu sukcesów zawodowych, osobistych, a także dalszego zaangażowania w podnoszeniu kwalifikacji. W swojej wypowiedzi insp. dr hab. Marek Fałdowski podkreślił znaczenie cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu, którymi powinni kierować się oficerowie polskiej Policji. Ponadto podziękował kadrze dydaktycznej Wyższej Szkole Policji w Szczytnie za trud włożony we wzorowe przygotowanie funkcjonariuszy oraz złożył gratulacje i wręczył symboliczny upominek wyróżnionemu funkcjonariuszowi  asp. szt. Piotrowi Żerańskiemu, który uzyskał  najlepszy wynik z egzaminu oficerskiego.