słuchacze i studenci WSPol w szpitalu Święta Bożego Narodzenia już niebawem. To czas, w którym będziemy spotykać się z bliskimi. To wydarzenie, do którego przygotowujemy się z dużym wyprzedzeniem. Prezenty? Oczywiście. Warto jednak w tej przedświątecznej gorączce pamiętać o tych, którzy w tym czasie walczą o najcenniejszą rzecz - własne zdrowie. To właśnie z tej okazji, by dodać  otuchy w trudnych chwilach, policjanci kształcący się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odwiedzili małych pacjentów oddziałów szpitalnych przekazując pluszowe zabawki.

11 grudnia 2019 r. studenci i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odwiedzili Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

Celem wizyty było przekazanie ponad 250 pluszowych maskotek dla małych pacjentów ww. placówki.

Wszystkim wolontariuszom, w imieniu obdarowanych dzieci, serdecznie dziękujemy!  Podziękowania kierujemy również do przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola „Fantazja” w Szczytnie, którzy przekazali kilkadziesiąt maskotek.

Uśmiech na twarzach dzieci świadczył tylko o jednym – o radości jaką im tym małym gestem sprawiliście. Dzięki wam pluszowe maskotki będą teraz wspierać małych pacjentów w ich najważniejszej walce - walce o zdrowie.

Co najważniejsze, to nie ostatnia akcja w tym roku, którą zorganizowali studenci i słuchacze Wyższej Szkoły Policji. 16 grudnia 2019 r. odwiedzą podopiecznych Domu Małego Dziecka oraz Domu Samotnej Matki  w Olsztynie, którym przekażą prezenty. Będą to m.in. gry edukacyjne, zabawki, artykuły biurowe.

Relacja TVP Olsztyn

Tekst: Daniel Bruski