Funkcjonariusze i pracownicy przekazują koce Na los zwierząt – pupili domowych – psów, kotów wpływ mają ich właściciele. Okres wakacyjny sprawia, że część niestety nieodpowiedzialnych ludzi przed wyjazdem na urlop porzuca lub oddaje do schroniska swojego czworonożnego „przyjaciela”. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odwiedzili miejscowe schronisko, by „psi los” zwierząt nie był taki zły.

1 lipca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Psa. Funkcjonariusze i pracownicy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie 3 lipca br. odwiedzili ze skromnymi prezentami schronisko dla zwierząt „Cztery Łapy” w Szczytnie.

Przedstawiciele Uczelni przekazali na ręce pracowników placówki 300 koców wycofanych z codziennego użytku, a także ponad 20 worków plastikowych nakrętek, które pozwolą pozyskać dodatkowe środki pieniężne na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych schroniska. Potrzeby są wielkie, ponieważ aktualnie w placówce przebywa 145 psów i 84 koty.

Zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt i nie tylko do przekazywania pracownikom schroniska niepotrzebnych kocy, pościeli, suchej karmy i innych rzeczy dla psów i kotów, które mogą pomóc w ich niedoli.

Namawiamy również do adopcji zwierząt. Z pewnością otrzymacie Państwo od nich w zamian wiele miłości.

Tekst: Daniel Bruski