logo FASTER Dr Tomasz Łachacz i mgr Przemysław Wrzosek z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zorganizowali, z uwagi na aktualnie panującą sytuację epidemiologiczną, telekonferencję skierowaną do służb szybkiego reagowania oraz podmiotów odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności.

Wydarzenie odbyło się 31 sierpnia 2020 r. i miało na celu przedstawienie projektu europejskiego FASTER, w którym uczestniczy Nasza Uczelnia. Badania prowadzone w ramach konsorcjum mają na celu opracowanie i dostarczenie zestawu uzupełniających się technologii dla służb szybkiego reagowania. Zaproponowane rozwiązania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa interweniujących ratowników oraz zwiększą skuteczność podejmowanych przez nich działań.

W pierwszej części telekonferencji przedstawiono założenia projektu FASTER, a następnie przeprowadzono grę symulującą atak terrorystyczny w szkole.

W telekonferencji uczestniczyli przedstawiciele: Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Katowicach, Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP, Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP w Warszawie, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Sieci Badawczej Łukasiewicz-Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, Szpitala Powiatowego w Szczytnie oraz Fundacji „Autrimpus”.

Z ogólnymi informacjami o projekcie można zapoznać się pod adresem: https://www.faster-project.eu/) lub skontaktować się z jego kierownikiem: dr Tomasz Łachacz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Tekst: dr Tomasz Łachacz