Belweder z napisami: Podsumowanie niecodzienny dzień podchorążego Wyjątkowy Dzień Podchorążego już za nami. W dniach od 27 do 29 listopada 2020 roku na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się wirtualne rozgrywki pomiędzy plutonami studentów kierunku studiów I stopnia „Nauka o Policji”. Zdalna forma wydarzenia była podyktowana sytuacją epidemiczną oraz wynikającą z tego koniecznością zachowania reżimu sanitarnego.

Tegoroczny Dzień Podchorążego dla studentów kierunku studiów I stopnia „Nauka o Policji” był zatem wyjątkowy ze względu na specyfikę współzawodnictwa pomiędzy uczestnikami przedsięwzięcia. Wszystkie rozgrywki opierały się na wirtualnej rywalizacji. Głównym organizatorem wydarzenia był Zarząd Samorządu Studenckiego WSPol.

Zmagania zainaugurowano biegiem z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, w którym 3 reprezentantów każdego z plutonów musiało pokonać dystans 5 km w jak najkrótszym czasie. W piątkowe popołudnie uczestnicy Dnia Podchorążego przystąpili także do konkursu fotograficznego pt. „Życie studenckie podchorążego WSPol”.

Drugi dzień zawodów rozpoczęto rywalizacją sprawnościową polegającą na wykonaniu ugięć ramion w podporze przodem z zachowaniem prawidłowej techniki. Następnie, przedstawiciele plutonów mogli zweryfikować swoją wiedzę o Policji w zorganizowanym teście. W dalszej kolejności odbyły się turnieje w gry mobilne.

Za każdą z konkurencji pluton uzyskać od 1 do 3 punktów do klasyfikacji generalnej. Grupy studenckie, które uzyskały najwyższe wyniki, zostaną uhonorowane pamiątkowym pucharem i okolicznościowymi medalami niezwłocznie po ustaniu zagrożenia epidemicznego.

post. Damian Gładek - Przewodniczący ZSS