fragment listu Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród stypendystów Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na rok akademicki 2020/2021 znalazł się student Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.

Konradowi Bukowieckiemu – studentowi trzeciego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Mariusz Kamiński przyznał stypendium dla studentów Uczelni służb państwowych na rok akademicki 2020/2021 za znaczące osiągnięcia sportowe.

Do gratulacji przyłącza się Kierownictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wraz ze społecznością akademicką.

Konrad Bukowiecki jest lekkoatletą specjalizującym się w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem.

W 2013 roku zajął w pchnięciu kulą piąte miejsce podczas mistrzostw świata juniorów młodszych oraz zdobył złoto w pchnięciu kulą i srebro w rzucie dyskiem olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. W lipcu 2014 roku został mistrzem świata juniorów, a w sierpniu tegoż roku zdobył złoto igrzysk olimpijskich młodzieży.

W marcu 2015 roku podczas seniorskich halowych mistrzostw Europy w Pradze zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą. W lipcu 2015 roku został mistrzem Europy juniorów podczas zawodów rozgrywanych w szwedzkiej Eskilstunie, bijąc rekord mistrzostw oraz rekord Polski do lat 20, wynikiem 22,62 m. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zakwalifikował się do finału. Uczestnik halowych mistrzostw Europy w Belgradzie (2017), w których wywalczył mistrzostwo. 13 lipca tegoż roku, podczas eliminacji do konkursu finałowego młodzieżowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy wynikiem 21,26 m ustanowił rekord czempionatu, natomiast w trakcie rozgrywanego dzień później finału poprawił rezultat z eliminacji o 33 cm. Ósmy zawodnik światowego czempionatu z Londynu oraz srebrny medalista uniwersjady z Tajpej.

W 2018 zajął 8. miejsce na halowych mistrzostwach świata w Birmingham oraz zdobył srebrny medal (za Michałem Haratykiem) na mistrzostwach Europy w Berlinie.

Zwyciężył na uniwersjadzie w 2019 w Neapolu i na halowych mistrzostwach Europy w tym samym roku w Gävle.

W 2016 otrzymał Bislett Medal przyznawany za najlepsze występy na Bislett Stadion.

Medalista mistrzostw Polski młodzików (także w rzucie dyskiem), kadetów oraz juniorów, rekordzista Polski w juniorskich kategoriach wiekowych. Złoty (2017), srebrny (2016, 2018, 2019, 2020) i brązowy (2015) medalista halowych mistrzostw kraju w kategorii seniorów. Złoty (2016, 2019), srebrny (2017, 2018) i brązowy (2015) medalista mistrzostw kraju na stadionie.

List MSWiA

List od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji