Funkcjonariusze WSPol na placu apelowym „Kilometr dla Moniki” to wyzwanie rzucone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji z Myślenic, na które odpowiedzieli kadra, studenci oraz słuchacze WSPol w Szczytnie. Celem Challengu jest zebranie funduszy dla Pani Moniki, która uległa groźnemu wypadkowi drogowemu.

Na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, 2 lutego 2021 r. kadra, studenci i słuchacze WSPol w Szczytnie podjęli wyzwanie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji z Myślenic. Zachowując standardy reżimu sanitarnego blisko pięćset osób wzięło udział w akcji „Kilometr dla Moniki” biegnąc dystans tysiąca metrów po terenie kampusu Uczelni. Zadanie miało na celu wesprzeć zbiórkę funduszy na pomoc Pani Monice, która w połowie listopada ubiegłego roku uległa ciężkiemu wypadkowi drogowemu, w następstwie którego doznała poważnych obrażeń. Kobietę czeka teraz długie i kosztowne leczenie, a także zakup protezy.

Po zakończonym biegu Zastępca Komendanta-Prorektor – insp. dr Andrzej Żyliński nominował do kolejnego biegu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Szkołę Policji w Pile.

#KilometrDlaMoniki

zbliżenie na biegnących funkcjonariuszy biegnący funkcjonariusze Prorektor WSPol przemawiający do funkcjonariuszy na placu apelowym

tekst: DKS WSPol
foto: Wojciech Nowak