Funkcjonariuse przed autokarem HDk Po raz kolejny słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podzielili się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

12 marca br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Słuchacze WSPol podzielili się krwią, najcenniejszym darem życia. Jednym z nich był posterunkowy Marek Jastrzębski, który po ukończeniu szkolenia podstawowego będzie pracował w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dla posterunkowego Jastrzębskiego oddanie krwi to naturalny odruch, a pomoc to jedno z haseł wynikających z roty, które złożył podczas ślubowania, wstępując w szeregi Policji.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy.

Funkcjonairusze oddający krew urządzenie do poboru krwi obok ręka t wyswietlacz urządzenia pobierającego krew

tekst: kom. Krzysztof Wasyńczuk
foto: Jacek Konieczny