plakat

Policjanci, słuchacze  i pracownicy  Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, kolejny raz stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oddając osocze i krew. Wśród krwiodawców, nie zabrakło osób, które pierwszy raz zdecydowały się oddać dary życia.

W ubiegłym tygodniu na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie „ozdrowieńcy” stawili się do wstępnej kwalifikacji umożliwiającej oddanie osocza. Zakwalifikowani policjanci, słuchacze  i pracownicy dziś rano udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, aby oddać osocze, które wykorzystane będzie do leczenia osób najciężej chorych na COVID-19. Do grupy „ozdrowieńców” dołączyła także grupa osób oddająca krew. Warto zaznaczyć, że wśród dobroczyńców były osoby, które pierwszy raz zdecydowały się oddać krew.

Osocze ozdrowieńców wykorzystywane jest przy leczeniu chorych na COVID-19. Organizm osoby, która choruje często nie jest w stanie wytworzyć własnych przeciwciał lub wytwarza je zbyt wolno. Podanie gotowych preparatów z osocza pozwala skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Jak podało RCKiK w Olsztynie przedstawiciele Uczelni dziś oddali ponad 7 litrów osocza i blisko 6 litrów krwi. Gratulujemy postawy zarówno początkującym jak i wprawionym w bojach krwiodawcom jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez WSPol.

Policjant oddający osocze Policjant oddający osocze Pracownicyoddający osocze

tekst: DKS WSPol