Tablica pamieci ofiar zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oddano hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej – przedwojennym policjantom zamordowanym wiosną 1940 r. na terenie ZSRR poprzez złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod tablicą „Pamięci Jeńców Obozu  w Ostaszkowie zamordowanych przez NKWD w Kalininie, Światu ku Przestrodze”.

13 kwietnia 2021 r. insp. dr Andrzej Żyliński – Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w imieniu Komendanta-Rektora insp. dr hab. Iwony Klonowskiej oraz własnym, oddał hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej zapalając symboliczny znicz pod tablicą upamiętniającą funkcjonariuszy Policji Państwowej – ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest polskim świętem obchodzonym co roku 13 kwietnia. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił je poprzez aklamację 14 listopada 2007 roku, a jego przesłaniem jest oddanie hołdu ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

Komendant poprawia wieniec PolicjANCIE SALUTUJĄ

tekst: DKS WSPol