Policjant na tle ścianki z napisem Komisja Uczelni Mundurowych Posterunkowy Łukasz Sikorski, student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, został wybrany ambasadorem Europejskiego Urzędu Doboru Kadr na rok akademicki 2021-2022. To olbrzymia promocja naszej Uczelni na arenie europejskiej.

Na początku maja br. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, że posterunkowy Łukasz Sikorski, w ramach programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) „Ambasadorowie Karier UE” edycji 2021/2022, został wybrany ambasadorem Karier UE. Posterunkowy Łukasz Sikorski jest studentem II roku Nauki o Policji w WSPol.

Zadaniem Ambasadora na terenie Uczelni jest m.in.:

- aktywne promowanie możliwości pracy w instytucjach UE,

- organizowanie spotkań z przedstawicielami instytucji UE,

- współpraca z jednostkami uniwersyteckimi, organizacjami studenckimi,

- przygotowywanie prezentacji dla studentów,

- uczestnictwo w targach pracy,

- stały kontakt ze studentami.

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) jest instytucją zajmującą się procesem rekrutacji personelu zatrudnianego w strukturach UE. Nabór różni się od tego tradycyjnie pojmowanego, ponieważ prowadzony jest według specjalnej procedury tzw. konkursów.

Nadmienić należy, że przedstawiciel Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pierwszy raz w historii Uczelni bierze udział w programie Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO).

Oprac. DKS WSPol