Katarzyna Puzyńska 17 maja 2021 r. o godzinie 18:30 odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Puzyńską, którego organizatorem był Zarząd Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Wydarzenie to było transmitowane za pośrednictwem mediów społecznościowych samorządu studenckiego.

Spotkanie to zapoczątkowało cykl spotkań z interesującymi ludźmi, którego docelową grupą odbiorców są studenci i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pani Katarzyna Puzyńska to autorka serii kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo. Z wykształcenia jest psychologiem. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Poza ówcześnie wspomnianą sagą, Pani Katarzyna Puzyńska jest też autorką książek non-fiction „Policjanci. Ulica”, „Policjanci. Bez munduru” i „Policjanci. W boju”, w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji. Wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka – w 2019 r. – przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję „#NIEBIESKIM”, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki "Policjanci. Ulica" i "Policjanci. Bez munduru" otrzymała od Komendanta Głównego Policji nagrodę w kategorii "Policja w literaturze".

Przedsięwzięcie zainaugurował post. Damian Gładek – przewodniczący Zarządu Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przedstawiając sylwetkę zaproszonego gościa. Moderatorami spotkania byli post. Katarzyna Król i post. Łukasz Sikorski. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zadawania pytań pisarce w trakcie realizowanej transmisji.

Zarejestrowaną transmisję można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/samorzadwspol/videos/2409602332517197

Tekst: post. Damian Gładek, post. Katarzyna Król
Grafika: post. Damian Gładek