plakat wystawy W Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbył się wernisaż wystawy obrazów powstałych w latach 2002 – 2015 podczas ogólnopolskich plenerów malarskich organizowanych przez WSPol.

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie istnieje wieloletnia tradycja związana z organizacją plenerów malarskich. Wszystko rozpoczęło się w 2002 roku, kiedy to po raz pierwszy przyjechali byli i obecni policjanci, aby móc pokazać piękno Mazur na płótnie. Ostatnie takie warsztaty zorganizowano w 2015 roku i właśnie wystawa przedstawia prace z tego okresu stanowiące dorobek wszystkich uczestników. Wśród nich znajdują się również pracownicy naszej Uczelni tj. Grzegorz Adamiak i Jan Napiórkowski.

W uroczystości otwarcia, które miało miejsce w dniu 20 maja br. udział wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej Uczelni na czele z Panią Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Iwoną Klonowską. Oczywiście wszystko z zachowaniem obecnie panujących obostrzeń.

Rokrocznie plenery  kończyły się rozdaniem uczestnikom certyfikatów, a  każdy z nich spośród przygotowanych podczas plenerów obrazów dwa przekazywał Uczelni dzięki czemu można je teraz podziwiać podczas wystawy. W  jednym z nich  brali również udział studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, co pokazuje wartość bycia uczestnikiem tych przedsięwzięć kulturalnych.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii  Sztuki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie od 21 maja do 25 czerwca br. Niestety ze względu na panującą w naszym kraju pandemię, wystawa obrazów będzie otwarta jedynie dla słuchaczy i pracowników WSPol w Szczytnie.

obraz na sztaludze Obrazy na sztalugach w tle policjant Pracownicy WSPol Policjantki oglądający wystawę Komendant WSPol wpisuje się w księga Wpisów plakat

tekst: DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny