uczniowie w klasie Studenckie Koło Nauk Kryminalistycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przeprowadziło w dniu 8 czerwca 2021 r. spotkanie online dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.

W dniu 8 czerwca 2021 r. przedstawiciele Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: post. Dominik Szewczyk, post. Katarzyna Król i post. Sylwia Adamczyk przeprowadzili spotkanie online dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. Przedstawili prelekcje z zakresu biologii kryminalistycznej, traseologii, a także mechanoskopii. Zaprezentowali działalność organizacji studenckich, a także ofertę kształcenia. Przedstawiciele Koła opowiedzieli ponadto licealistom o doświadczeniach, które zdobyli w szczycieńskiej Uczelni.

Spotkanie to umożliwiło uczniom Liceum poznanie specyfiki pracy w służbach mundurowych, szczególnie związanej z kryminalistyką. Pozwoliło także na zapoznanie z ofertą studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Tekst: post. Katarzyna Król
Zdjęcie: Ewelina Kaniecka