W dniu 8 lipca 2021 r. w Warszawie miało miejsce podpisanie Porozumienia o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, a Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego z siedzibą w Warszawie. Podpisany dokument określa warunki współpracy między uczelniami.

Porozumienie dotyczące współpracy na płaszczyźnie: naukowej, badawczej, dydaktycznej, organizacyjnej oraz promocyjnej zostało podpisane przez Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Iwonę Klonowską oraz Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego płk. prof. dr. hab. inż. Przemysława Wachulaka.

Zawarte porozumienie umożliwia m.in. wspólną realizację przedsięwzięć naukowych, badawczo-rozwojowych, konferencji, seminariów i sympozjów, opracowywanie wspólnych publikacji w czasopismach oraz monografiach naukowych, a także wymianę studentów i doktorantów.

Jesteśmy przekonani, że formalnie nawiązana współpraca pomiędzy obiema Uczelniami przyczyni się do dalszej integracji środowisk akademickich oraz podnoszenia ich prestiżu na arenie krajowej i międzynarodowej.

źródło:https://www.wojsko-polskie.pl/wat/articles/aktualnosci-w/wspolne-przedsiewziecia-naukowo-dydaktyczne-z-wyzsza-szkola-policji-w-szczytnie/