21 lipca 2021 r. na dziedzińcu Belwederu odbyły się centralne obchody Święta Policji. W uroczystości udział wziął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, Marszałek Sejmu – Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji –Mariusz Kamiński, a także kierownictwo polskiej Policji z Komendantem Głównym Policji, gen. insp. dr. Jarosławem Szymczykiem, na czele.

W uroczystości uczestniczyła także Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Iwona Klonowska.

Przybyli funkcjonariusze oraz zaproszeni goście uczcili minutą ciszy pamięć wszystkich policjantów poległych na służbie oraz funkcjonariuszy i pracowników Policji zmarłych w wyniku zakażenia wirusem Sars-Cov-2. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadał stopnie generalskie siedmiu oficerom Policji oraz wręczył wyróżnionym medale państwowe i resortowe. W tym roku w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony ludności oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego 90 osób zostało odznaczonych Złotą Odznaką Zasłużony Policjant, Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant – 268, natomiast Brązową Odznaką – 905. Wśród uhonorowanych Brązową Odznaką Zasłużony Policjant znalazł się Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol, podinsp. Arkadiusz Tomaszek.

Podczas uroczystości Komendant Główny Policji wręczył ponadto statuetki oraz listy gratulacyjne laureatom konkursu „Policjant, który mi pomógł”, natomiast Komendant Stołeczny Policji przyjął ślubowanie od nowo przyjętych policjantów garnizonu stołecznego.

Uroczystości na dziedzińcu Belwederu zakończyły się odegraniem przez Orkiestrę Reprezentacyjną Policji Marszu „Polska Policja" oraz defiladą Kompanii Reprezentacyjnej Policji.

Źródło: https://policja.pl/pol/aktualnosci/206185,Centralne-obchody-Swieta-Policji.html