„Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”. Doskonale wie o tym środowisko akademickie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, które kolejny raz wsparło Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, biorąc udział w III Biegu Charytatywnym.

27 października 2021 r. punktualnie o godz. 16.30 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zainaugurowano kolejną, III już edycję Biegu Charytatywnego organizowanego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Idea, która każdorazowo przyświeca organizacji Biegu, a więc zebranie środków pieniężnych dla podopiecznych Fundacji, sprawiła, że na starcie przedsięwzięcia stanęło ponad 300 osób – przedstawicieli szkoleń, studiów, kursów realizowanych w szczycieńskiej Uczelni. Nie zabrakło również w tym gronie kadry WSPol. To jednak nie ostatni Bieg, który odbędzie się na terenie Uczelni. Z uwagi na liczbę chętnych, zorganizowane zostanie kolejne spotkanie w ramach III edycji Biegu.

Warto podkreślić, że w tegorocznym Biegu, chęć udziału zadeklarowało ok. 600 osób.

Zgodnie z regulaminem przedsięwzięcia, uczestnicy inauguracyjnego Biegu pokonali dystans 3 km – część biegnąc, część spacerując.

Ważnym aspektem organizacji Biegu jest również integracja środowiska mundurowego oraz kreowanie pozytywnych zachowań wśród społeczeństwa.

Wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu oraz tym, którzy wspierają nasze wydarzenie serdecznie dziękujemy.

tekst: Daniel Bruski

foto: DKS WSPol