Święto Niepodległości to od zawsze symbol ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków w dążeniu do wolności. Ten dzień to także symboliczne budowanie jedności i solidarności polskiego społeczeństwa.

11 listopada jest dniem upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Tegoroczne święto, już po raz kolejny, ze względu na pandemię i istniejące obostrzenia ma skromniejszy charakter.

O godzinie 13:30 pod pomnikiem Orła Białego w Szczytnie w imieniu pani Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Iwony Klonowskiej,  delegacja Uczelni złożyła symboliczną wiązankę. Pod pomnikiem wiązanki złożyli także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, organizacji kombatanckich, służb mundurowych oraz innych instytucji.

Cześć i chwała Bohaterom!

tekst: kom. Krzysztof Wasyńczuk
foto: Jacek Konieczny