Policjanci Okres przedświąteczny, chyba dla większości z nas, jest okresem pełnym przygotowań. Z dużym wyprzedzeniem szukamy prezentów dla swoich bliskich. Odpowiednio wcześnie do pracy zabiera się Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami. W tym roku, po raz kolejny, mógł liczyć na wsparcie niebieskich Mikołajów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy wraz z nadejściem grudnia otworzyli “Fabrykę Prezentów” i rozpoczęli przygotowania niespodzianek dla dzieci.

Niebieski konwój Świętego Mikołaja, po przygotowaniu prezentów, odwiedził dwie placówki – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie oraz Stowarzyszenie Humanitarne „Dar serca”. Niestety, paczek dla dzieci nie udało się zapakować do jednego worka i do jednych sań - mimo wielu prób. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, by dostarczyć najmłodszym blisko 190 paczek pełnych zabawek, słodyczy, a przede wszystkim pozytywnych emocji i samych dobrych życzeń.

Ponadto podopiecznym stowarzyszenia przekazano artykuły spożywcze, a także papiernicze, w tym farby, bloki , flamastry, które wspomogą codzienną działalność placówki.

Biorąc pod uwagę uśmiechy na twarzach obdarowanych, można przypuszczać, że niespodzianka się udała i sprawiła im wiele radości.

Słuchacze i studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy zorganizowali tę akcję przy skromnym wsparciu funkcjonariuszy Działu Dowodzenia, nie zapomnieli również o dzieciach kolegów, których z różnych przyczyn nie ma już z nami. Czwórka dzieci, po “napisaniu” listu do Świętego Mikołaja, otrzymała wymarzone, gwiazdkowe prezenty. “Wspierając te rodziny,  dajemy dowód na to, że zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie policjantów” - powiedział jeden z uczestników akcji.

tekst: kom. Daniel Bruski
zdjęcia: Jacek Konieczny, nadkom. Andrzej Gidziński