Na parkingu przy bramie głównej można zauważyć renifera z saniami Św. Mikołaja. Ten nietypowy gość podkreśla świąteczny klimat, który zapanował w naszej Uczelni.

Chcąc podkreślić świąteczny czas insp. Agnieszka Leśniewska - Kanclerz WSPol wyszła z inicjatywą wykonania sań i renifera z zaprzęgu Św. Mikołaja. Prace nad zaprzęgiem, który wykonany jest głównie z elementów stalowych i drewnianych, trwały ponad miesiąc. Dla podkreślenia świątecznego klimatu konstrukcja została ozdobiona lampkami. Ciekawostką, jeśli chodzi o wykonanie samego renifera, jest fakt, że został on wykonany w skali 1:1.

Realizacji tego pomysłu podjęli się pracownicy Sekcji Inwestycji i Remontów WSPol w Szczytnie panowie Dariusz Najs, Dariusz Samsel, Sebastian Szubryt oraz Grzegorz Adamiak.

Pojawienie się zaprzęgu sprawiło, że policjanci, słuchacze oraz pracownicy cywilni naszej Uczelni jeszcze bardziej mogli poczuć magię świąt.

tekst: DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny