Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach podpisały porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej.

Porozumienie zostało podpisane 20 stycznia br. przez insp. dr hab. Iwonę Klonowską -Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz prof. dr. hab. Mirosława Minkinę - Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Porozumienie będzie funkcjonowało w obszarach: naukowym, badawczym, dydaktycznym, organizacyjnym oraz promocyjnym.

Strony będą współpracowały w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych, badawczo-rozwojowych i edukacyjnych. Porozumienie przewiduje m.in.: współpracę w kwestii opracowywania publikacji naukowych, koncepcji, realizacji badań i projektów naukowych, wymiany studentów oraz wizyt kadr w celu wymiany doświadczeń i udziału w stażach naukowych.

Warto przypomnieć, że to już kolejne porozumienie o współpracy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z innymi Uczelniami. WSPol współpracuje m.in.: z Akademią WSB z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, Politechniką Warszawską, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego z siedzibą w Warszawie oraz Uniwersytetem Szczecińskim.

tekst: DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny