Wystawa, w tle budynek Uczelni+

Dział Komunikacji Społecznej WSPol przygotował wystawę pn. „Dwa lata funkcjonowania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w dobie pandemii COVID-19”.

10 marca br. na ogrodzeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, od ul. Piłsudskiego, zamieszczono wystawę fotograficzną. Wystawa to 18 plansz, które są fotograficznym skrótem i syntetyczną opowieścią o tym, jak Uczelnia funkcjonowała od momentu ogłoszenia stanu epidemii w Polsce tj. 20 marca 2020 r. przez kolejne dwa lata.

Pandemia COVID-19 wywołała powszechny niepokój i zniweczyła większość planów prywatnych, jak i zawodowych. Wprowadzono szereg obostrzeń i restrykcji. W kraju i na świecie zapanował lockdown. Zmienił się styl życia i pracy całego społeczeństwa. Pandemia na zawsze zmieniła krajobraz świata i naszej Uczelni.

Wystawa pokazuje m.in.: wyzwania, z jakimi musiała zmierzyć się Uczelnia, jakich dokonać zmian w dotychczasowym sposobie jej funkcjonowania, jak zmienił się styl służby i pracy funkcjonariuszy i pracowników oraz zasady przyjazdu i pobytu słuchaczy oraz studentów na terenie WSPol.

Wystawa skierowana jest do społeczności lokalnej miasta Szczytno, gości i przyjezdnych, a także do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy wykonywali w tym czasie szereg działań, dzięki którym zachowano ciągłość pracy Uczelni z należytą dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich przebywających na jej terenie.

Aby cieszyć oko przechodniów podczas spacerów w pierwszych promieniach wiosennego słońca i mając nadzieję na to, że te trudne czasy odejdą w niepamięć, przygotowano także dodatkowe cztery wielkoformatowe plansze ze zdjęciami. Każda z plansz to cztery kadry ukazujące kampus WSPol, okiem naszego fotografa Jacka Koniecznego. Zmienność pór dnia i roku, przedstawiona na fotografiach, odkrywa na nowo budynki Uczelni okraszone feerią barw i światła, w towarzystwie piękna przyrody.

tekst: DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny